Domů » Bleskovky » Bill Gates: Steve Jobs byl občas „kretén“, ale designu rozuměl

Bill Gates: Steve Jobs byl občas „kretén“, ale designu rozuměl

Jen málokterá osobnost se zapsala do historie světa technologií tak, jako zakladatel a dlouholetý generální ředitel společnosti Apple, Steve Jobs. Nebyl v tom ale sám, neboť technologický svět posunula kupředu především rivalita s Microsoftem, konkrétně s jeho zakladatelem Billem Gatesem. Ten se o Jobsovi rozpovídal v rozhovoru na televizní stanici CNN.

Gates: „Jobs uměl být občas kretén, ale designu opravdu rozuměl“

Z rozhovoru byl znát velký respekt a obdiv ke svému rivalovi, což ale neznamená, že by si Bill bral servítky. Ostatně pokud jde o vedení zaměstnanců, nebál se Gates říci, že se Jobs občas choval „jako kretén“. Na druhou stranu vyzdvihl jeho um při nabírání talentovaných lidí do Applu nebo oko pro design. V rozhovoru také řekl, že Jobs do oboru „přinesl společně s tvrdostí také neuvěřitelně pozitivní věci“.

Nesmiřitelní rivalové, kteří se vždy respektovali

Největší chyba? Konec mobilních Windows

Kromě vztahu Gatese a Jobse se rozhovor dotkl i jiných témat, z nichž vypíchneme politování nad skutečností, že Microsoft prohrál boj na poli mobilních platforem. To označil za největší chybu své kariéry, když dovolil, aby se Android stal „ne-Applovským standardem“. „Pro Microsoft bylo přirozené vyhrát,“ pronesl Gates v rozhovoru.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentáře

  1. mobilný systém – tu sa mu už systém ukradnúť nepodarilo , skončil tam kde skončil MS

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).