Domů » Bleskovky » Bill Gates: Steve Jobs byl občas „kretén“, ale designu rozuměl

Bill Gates: Steve Jobs byl občas „kretén“, ale designu rozuměl

Jen málokterá osobnost se zapsala do historie světa technologií tak, jako zakladatel a dlouholetý generální ředitel společnosti Apple, Steve Jobs. Nebyl v tom ale sám, neboť technologický svět posunula kupředu především rivalita s Microsoftem, konkrétně s jeho zakladatelem Billem Gatesem. Ten se o Jobsovi rozpovídal v rozhovoru na televizní stanici CNN.

Gates: „Jobs uměl být občas kretén, ale designu opravdu rozuměl“

Z rozhovoru byl znát velký respekt a obdiv ke svému rivalovi, což ale neznamená, že by si Bill bral servítky. Ostatně pokud jde o vedení zaměstnanců, nebál se Gates říci, že se Jobs občas choval „jako kretén“. Na druhou stranu vyzdvihl jeho um při nabírání talentovaných lidí do Applu nebo oko pro design. V rozhovoru také řekl, že Jobs do oboru „přinesl společně s tvrdostí také neuvěřitelně pozitivní věci“.

Nesmiřitelní rivalové, kteří se vždy respektovali

Největší chyba? Konec mobilních Windows

Kromě vztahu Gatese a Jobse se rozhovor dotkl i jiných témat, z nichž vypíchneme politování nad skutečností, že Microsoft prohrál boj na poli mobilních platforem. To označil za největší chybu své kariéry, když dovolil, aby se Android stal „ne-Applovským standardem“. „Pro Microsoft bylo přirozené vyhrát,“ pronesl Gates v rozhovoru.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kukolár
Anonym
kukolár

mobilný systém – tu sa mu už systém ukradnúť nepodarilo , skončil tam kde skončil MS

Xaver
Anonym
Xaver

A kde skončil MS?

shepii
Uživatel
shepii

Redmond, Washington, USA