Domů » Bleskovky » Bill Gates: Steve Jobs by byl pro Microsoft hrozným šéfem

Bill Gates: Steve Jobs by byl pro Microsoft hrozným šéfem

Světlo světa již brzy spatří nová kniha o Stevu Jobsovi s názvem „Becoming Steve Jobs“. Ta obsahuje mimo jiné několik exkluzivních rozhovorů s lidmi z okruhu okolo Steva. Mezi těmi nechybí ani Bill Gates, přičemž útržky z tohoto textu byly nyní uveřejněny s předstihem.

 

Bill Gates: „Tato kniha by se měla jmenovat Tohle doma nezkoušejte. Až takového stupně složitosti totiž Steve dosáhl. Neexistují zde žádná jasná stanoviska okolo designu, jednoduchosti či zaměření, podle nichž se vy nebo vaše společnost bude transformovat. Místo toho je zde příběh o neustálých změnách.“ Nechybí také zmínka o tom, že Steve Jobs by pro Microsoft byl velmi špatným CEO. „Umíte si představit Steva jako CEO Microsoftu,“ vykřikuje během rozhovoru Gates, „byl by příšerný!“

 

Třetí úryvek je poté zaměřen na tým, jenž Steve ve společnosti Apple vybudoval. Billova slova zní takto: „Je to vskutku skvělý tým, který tvoří bezchybný celek. Abych byl přesnější, můžete ukázat prstem na jakéhokoliv člena a říct: „Ano, ten si svůj plat zasloužil, ten také a ten také.“ Ten tým zkrátka nemá slabinu.“ Kniha „Becoming Steve“ je k předobjednání v obchodě iTunes a vyjde 24. března, zatím ale pouze v anglickém jazyce.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Když jsou ta prohlášení vytržena z kontextu, znějí dost divně. Koneckonců si i dost protiřečí…

  Úryvky k ničemu…

 2. shd (neregistrovaný)

  no tazsie je sefovat firme ktora udava trendy a stale sa musi niekde posunut ako firme ktora predava 2 roky stary HW strednej triedy za 1000e.

  ale zas marketing maju zvladnuty a o cielenej reklame na zaostalejsiu lahko ovplivnitelnu skupinuani nehovorim… to im moze microsoft zavidiet …

  aj ked na druhej strane opit rozkom firemnu klientelu a zlakavat nadnarodne korporacie a ponukat im sovje produkty je urcite tazsie ako zmotat stado zaostalych americanov co sa cely den valaju pri telke a v mekaci.. …

  • Udava trendy ? Microsoft dobieha co moze a bez ohladu nato ako dobre, alebo zle sa mu to dari je dnes tou poslednou technologickou spolocnostou ktora nieco udava.

  • rtzuzt (neregistrovaný)

   Microsoft v podstatě zavedl Flatdesign

   Představil první holografický počítač

   Vytváří první světově dostupnou A.I.

   Vytvořil první systém pro několik stylů ovládání

   Díky Windows 8 se začaly vytvářet hybridní počítače…

   Proč by měl být poslední? :)

  • V tom mas pravdu ale proc mi neco rika, ze: Tenhle styl psani jsem v diskuzi zde a jinde jiz nekolikrat cetl, prvni napoveda je neregistovany, zbytek neni problem vycist, no…

 3. Yegor (neregistrovaný)

  Pro tu bandu líných šmejdů z Microsoftu by Jobs byl nejspíš opravdu hrozný šéf :-D

  • Nj mezi nama ja to takhle neberu, pouzivam to cio mi vyhovuje a modlu v podobe te ci one firmy nemam, takze je mi jedno ze mam ted androida ktery ma sve mouchy, zbyvajici systemy take.

   Jobs by nemohl delat sefa MS, stejne tak by byl ale igates pro apple pohroma, takze asi takhle.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).