Bezdrátová nabíječka AirPower od Applu dorazí na trh v březnu, levná nebude

Apple minulý rok společně s novými iPhony představil také bezdrátovou nabíječku AirPower, která bude umět nabíjet až tři zařízení najednou. Zamýšlena je pro iPhone, Apple Watch a sluchátka AirPods a údajně by nemělo být nutné jednotlivé přístroje položit na přesně určená místa, což jinak podobné nabíječky vyžadují.

Podle doposud relativně spolehlivého japonského zdroje Macotakara by konečně po měsících čekání měla nabíjecí podložka AirPower přijít na trh někdy v průběhu března.

O ceně se japonský web nezmiňuje, nicméně je celkem jisté, že levná nebude. Apple totiž na svém webu prodává klasickou bezdrátovou nabíječku od Belkinu za cenu 1 719 Kč, přičemž se jedná o model schopný nabíjet pouze jeden přístroj najednou. Vlastní „trojitá“ nabíječka tak určitě bude stát několikanásobně víc. Jeden polský eshop nabíječku v minulosti zařadil do předprodeje za cenu okolo 6 000 Kč, avšak je celkem nepravděpodobné, že by měl jakékoliv interní informace o plánovaném nacenění.Nepřehlédněte

Apple AirPower: bezdrátová nabíječka pro nové iPhony zřejmě provětrá peněženku

Nabíječka AirPower není jediná novinka, kterou Apple na tento rok připravuje. Očekáváme také druhou generaci sluchátek AirPods, která by měla samozřejmě také nabídnout bezdrátové napájení a mluví se i o větší kapacitě akumulátoru. Podle některých spekulací by také nová verze AirPods měla přijít s integrovanou a stále „naslouchající“ asistentkou Siri.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku