Domů » Bleskovky » Bezdrátová nabíječka AirPower od Applu dorazí na trh v březnu, levná nebude

Bezdrátová nabíječka AirPower od Applu dorazí na trh v březnu, levná nebude

Apple minulý rok společně s novými iPhony představil také bezdrátovou nabíječku AirPower, která bude umět nabíjet až tři zařízení najednou. Zamýšlena je pro iPhone, Apple Watch a sluchátka AirPods a údajně by nemělo být nutné jednotlivé přístroje položit na přesně určená místa, což jinak podobné nabíječky vyžadují.

Podle doposud relativně spolehlivého japonského zdroje Macotakara by konečně po měsících čekání měla nabíjecí podložka AirPower přijít na trh někdy v průběhu března.

O ceně se japonský web nezmiňuje, nicméně je celkem jisté, že levná nebude. Apple totiž na svém webu prodává klasickou bezdrátovou nabíječku od Belkinu za cenu 1 719 Kč, přičemž se jedná o model schopný nabíjet pouze jeden přístroj najednou. Vlastní „trojitá“ nabíječka tak určitě bude stát několikanásobně víc. Jeden polský eshop nabíječku v minulosti zařadil do předprodeje za cenu okolo 6 000 Kč, avšak je celkem nepravděpodobné, že by měl jakékoliv interní informace o plánovaném nacenění.

Apple AirPower: bezdrátová nabíječka pro nové iPhony zřejmě provětrá peněženku

Nabíječka AirPower není jediná novinka, kterou Apple na tento rok připravuje. Očekáváme také druhou generaci sluchátek AirPods, která by měla samozřejmě také nabídnout bezdrátové napájení a mluví se i o větší kapacitě akumulátoru. Podle některých spekulací by také nová verze AirPods měla přijít s integrovanou a stále „naslouchající“ asistentkou Siri.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

5 komentářů

 1. Na druhou stranu, pokud bych si koupil 3 separátní nabíječky (podotýkám nějaké kvalitní, ne něco za čičapade z Ali), tak jsem na ceně někde kolem 5 tisíc, něco navíc samozřejmě za apple know how.. 6 tisíc není úplně přemrštěná cena + navíc odpadá nutnost tahat se sebou 3 různé nabíječky + 3 kabely + 3 adaptéry do zásuvky, takže navíc je v tom velký benefit pohodlí..

  • jelimanekZpralesa

   Hlavní je, že si to umíte krásně omluvit :D

  • Jukni na ceník u Samsungu. 2x Qi + 1x kabel (Samsung se zatím nezmohl na bezdrátové nabíjení sluchátek, jak by řekli někteří-okopírovat) nabíječka, no budeš někde u 4-5k, 3 zásuvky, změť kabelů, zastaralost (ta sluchátka) a ještě to dost možná ani nebude mít jednotný konektory..????

  • Vzdy se musim smat jak mas vsechny ceny nastudovane, a pal sklopis usi a jdes do bazaru pro dalsi zastaraly lowend ????

 2. IKEA má krásnou nabíječku pro 3 zařízení v jednom.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).