Domů » Bleskovky » Apple AirPower: bezdrátová nabíječka pro nové iPhony zřejmě provětrá peněženku

Apple AirPower: bezdrátová nabíječka pro nové iPhony zřejmě provětrá peněženku

Na zářijové tiskové konferenci představil Apple kromě nových iPhonů a třetí generace Apple Watch i vlastní bezdrátovou nabíječku AirPower, kterou půjdou tato zařízení nabíjet. Bohužel zatímco nové iPhony i Apple Watch jsou již v prodeji, jablečnou bezdrátovou nabíječku si zatím nekoupíte, na místo toho Apple nabízí nabíječky Belkin Boost Up a mophie.

Čekání na AirPower zřejmě způsobuje testování nové technologie bezdrátového nabíjení, nabíječka totiž zvládá nabíjet až tři zařízení v jednu chvíli a údajně nevyžaduje jejich přesné vycentrování. AirPower bude bohužel dostupná až někdy v příštím roce a díky novým technologiím bude patrně výrazně dražší než konkurence; polský webový obchod X-Kom ji nabízí za 999 zlotých, což je v přepočtu asi 6 100 korun. Nabíječka Ikea NORDMÄRKE se schopnost nabíjet 3 zařízení současně (avšak přesně vycentrovaná) přitom přijde na 1 790 korun.

Pochopitelně cena stanovená polským obchodem zatím není oficiální, dá se však předpokládat, že nízká nebude. Ostatně zmíněné nabíječky od Belkinu a mophie Apple prodává za 1 719 korun a to jsou schopné nabít v jednu chvíli pouze jedno zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments