Domů » Bleskovky » Apple AirPower: bezdrátová nabíječka pro nové iPhony zřejmě provětrá peněženku

Apple AirPower: bezdrátová nabíječka pro nové iPhony zřejmě provětrá peněženku

Na zářijové tiskové konferenci představil Apple kromě nových iPhonů a třetí generace Apple Watch i vlastní bezdrátovou nabíječku AirPower, kterou půjdou tato zařízení nabíjet. Bohužel zatímco nové iPhony i Apple Watch jsou již v prodeji, jablečnou bezdrátovou nabíječku si zatím nekoupíte, na místo toho Apple nabízí nabíječky Belkin Boost Up a mophie.

Čekání na AirPower zřejmě způsobuje testování nové technologie bezdrátového nabíjení, nabíječka totiž zvládá nabíjet až tři zařízení v jednu chvíli a údajně nevyžaduje jejich přesné vycentrování. AirPower bude bohužel dostupná až někdy v příštím roce a díky novým technologiím bude patrně výrazně dražší než konkurence; polský webový obchod X-Kom ji nabízí za 999 zlotých, což je v přepočtu asi 6 100 korun. Nabíječka Ikea NORDMÄRKE se schopnost nabíjet 3 zařízení současně (avšak přesně vycentrovaná) přitom přijde na 1 790 korun.

Pochopitelně cena stanovená polským obchodem zatím není oficiální, dá se však předpokládat, že nízká nebude. Ostatně zmíněné nabíječky od Belkinu a mophie Apple prodává za 1 719 korun a to jsou schopné nabít v jednu chvíli pouze jedno zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. No jo, ak ma Apple nieco naozaj drahe, tak je to prislusenstvo.

  • Tjn, na druhou stranu takové HP se rozhodně nenechá zahanbit, ale Apple si nedovolí takovou prasárnu, jako např. aby to bylo k jedinému a ještě zaříznutému zařízení…
   Nebo takový Dell či Samsung…

 2. Cena bude vysoká a zdá se že extrémně, ale nic nad čím by se někdo podivoval.
  Když někdo je ochoten pustit 35k za iPhone, nějakých 7k jej patrně nevytrhne.
  Každopádně ale příliš spěchají…..když už tak Tonka být dostupné v den prodeje sakumprask všechno a ne čekat další dva tři mesice.
  Když už tak by pak ten co si iPhone X v první vlně koupili, mohli dát nějaký dárek, podobně jako Samsung 3k cash Back při koupi Galaxy, tohle však Apple neudělá bohužel.

 3. Je to zlodejina. A iovce to opet koupi. Pritom vyrobni cena je par korun a navic to jiste vyrabi v Cine. Ubohost Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).