TOPlist

Benchmarky odhalují parametry doposud nejvýkonnější Nokie v historii

Již tento měsíc by měla společnost HMD Global představit svůj nový vlajkový smartphone, nazvaný jednoduše Nokia 9. S blížícím se termínem uvedení se o něm dozvídáme stále nové věci, v minulém týdnu například tento telefon, kódově označovaný TA-1004, navštívil benchmarky GeekBench 3 a AnTuTu. Co na něj prozradily?

Benchmark AnTuTu prozradil téměř všechny důležité parametry – Nokia 9 má dostat displej s Quad HD rozlišením (spekuluje se o úhlopříčce 5,3″) a bude ji pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835 za pomoci 4 GB RAM. Vnitřní úložiště bude mít kapacitu 64 GB, část z tohoto prostoru si ukrojí nejnovější Android 7.1.1 ve zcela čisté podobě. Díky příkladné optimalizaci a výkonnému hardwaru se můžeme těšit na skutečně silný stroj – v benchmarku GeekBench 3 získal skóre 2255 / 7770 bodů, což je ještě více, než dostal Samsung Galaxy S8 (recenze).

Posledním známým údajem je konfigurace hlavního fotoaparátu, který má tvořit duální řešení se dvěma 13Mpx fotočipy, přičemž zřejmě jako u Huawei P10 (recenze) bude jeden fotoaparát barevný a druhý monochromatický. Z nedávných snímků prototypu také víme, že chybět nebude 3,5mm výstup na sluchátka a USB-C konektor pro nabíjení.

Tip: Předběžné parametry Nokie 9 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.


Nepřehlédněte

Nokia 9 na prvních fotografiích. Odhalují řadu nových informací

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku