Nokia 9 na prvních fotografiích. Odhalují řadu nových informací

Redaktoři francouzského serveru frandroid.com se exkluzivně dostali k vývojovému prototypu připravované Nokie 9 s operačním systémem Android 7.1.1, která se má stát vlajkovým modelem tohoto výrobce. I když jsou snímky poměrně kvalitní, finální design neprozradí, jelikož telefon je maskovaný ve speciálním krytu. I tak si ale o vzhledu Nokie 9 můžeme udělat lepší představu, a to díky staršímu oficiálnímu videu, které tento týden uniklo na internet (informovali jsme zde).

Ze snímků je patrné, že Nokia 9 nabídne USB-C konektor a 3,5mm výstup pro připojení sluchátek. Displej má úhlopříčku 5,3 palce a Quad HD rozlišení, navíc mu nechybí podpora funkce Always On pro zobrazování notifikací či informací o datu a času.

Nokia 9 dále nabídne 4 GB RAM a 64GB interní úložiště. Hnacím motorem se stane čip Snapdragon 835 od Qualcommu, díky čemuž nebude chybět ani podpora rychlého nabíjení QuickCharge 3.0.

Přepínání mezi jednotlivými fotoaparáty v aplikaci pro focení

Na zadní straně najdeme dva 13Mpx fotoaparáty a duální přisvětlovací diodu. Jeden bude klasický – RGB a druhý monochromatický. Redaktoři rovněž zveřejnili trio fotografií, které testovacím prototypem pořídili. Oficiálního představení bychom se měli dočkat v následujících týdnech, cena v Evropě by se měla pohybovat okolo hranice 749 eur, což je zhruba 19 950 Kč.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku