Tajemné modely Nokia 8 a 9 unikají v oficiálním videu výrobce

Nokia na letošním Mobile World Congressu v Barceloně představila trio nových smartphonů (3, 5 a 6) s Androidem a znovuzrozený model 3310. Všechny tyto novinky mezi uživateli sklidily pozitivní ohlasy a co je důležité, už brzy se začnou prodávat i na českém trhu (více informací).

Dalšími telefony, které by Nokia měla v dohledné době představit, mají být Nokia 8 a Nokia 9, které mají lákat na špičkovou hardwarovou výbavu, čistý Android, přijatelnou cenu a v případě modelu 9 i duální fotoaparát. Čas od času se o těchto smartphonech objeví nějaké informace, nicméně Evan Blass nyní na svém twitteru zveřejnil odkaz na video, které pochází přímo od Nokie, a které ještě nějaký čas mělo zůstat utajené.

Osmička a devítka znovu na scéně

V něm se kromě modelů Nokia 3 a 5 objevují také další dvě novinky – Nokia 8 a Nokia 9, které zatím na oficiální odhalení čekají. Nejvybavenější Nokia 9 by měla lákat na skutečně pohádkové parametry. Hnacím motorem by se měl stát čip Snapdragon 835 od Qualcommu s GPU Adreno 540, který doplní 6 GB RAM a 64 či 128GB interní úložiště. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů či skener oční duhovky.

Nokia 9
Nokia 9

Na zadní straně najdeme duální 22Mpx fotoaparát s puncem značky Zeiss, který doplní 12megapixelová selfie kamera na přední straně. O zobrazování se má údajně starat 5,5″ OLED displej s Quad HD rozlišením, přísun energie zajistí 3800mAh akumulátor. Telefon by se díky stupni krytí IP68 neměl bát ani vody či prachu, a pochopitelně poběží na nejnovějším Androidu 7.1. Specifikace Nokie 8 naopak zatím zůstávají zahaleny tajemstvím.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku