Domů » Bleskovky » Assassin’s Creed pomůže s obnovou katedrály Notre-Dame. Má její věrnou repliku

Assassin’s Creed pomůže s obnovou katedrály Notre-Dame. Má její věrnou repliku

Co může mít společného počítačová hra s požárem světoznámé katedrály Notre-Dame? Možná více, než se na první pohled může zdát. Titul Assassin’s Creed Unity z pera Ubisoftu sice vyšel už v listopadu 2014, ale i tak se pyšní precizním zpracováváním historických památek.

notredame

V díle s podtitulem Unity se podíváte do revoluční Paříže, což znamená, že slavná katedrála Notre-Dame nesmí chybět. Ta před několika dny bohužel z velké části vyhořela, což způsobilo vlnu solidarity. Podle odborníků budou restaurátorské práce trvat minimálně pět let, pokud budou chtít restaurátoři navrátit katedrále její původní slávu a lesk. A s tím by právě mohl pomoci Assassin’s Creed.

Exploring Notre Dame - Assassin's Creed Unity

Replika Notre-Dame v Assassin’s Creed je věrnější současnosti

Caroline Miousse strávila téměř dva roky svého života v Ubisoftu modelováním katedrály Notre-Dame podle fotografií do možná co nejpřesnější virtuální repliky. Ke správné podobě jí pomáhali také historici, kteří zajišťovali přesnost sebemenšího detailu.

Tohle jsou nejlepší mobilní hry roku 2018

Katedrála ve hře naštěstí nevypadá přesně jako v dobách francouzské revoluce a je bližší současné podobě, což by mohlo při restaurátorských pracích výrazně pomoci. O poskytnutí podkladů Notre-Dame nicméně z oficiálních míst nepadla ani zmínka, na druhou stranu Ubisoft na obnovu přispěl částkou 500 000 dolarů (cca 11,5 milionu korun) a pro hráče po celém světě zdarma zpřístupnil Assassin’s Creed Unity.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Pan Chrobok ma lhani naucene jiz v detstvi?

  2. Prostě už to bude jen kopie a moc lidí to zajímat nebude, a nějaká hra nepomůže každý už bude vědět že je to umělé.

    • Nejnavstevovanejsi pamatka v Parizi nikoho zajimat nebude? Ale prosimte. A jaky umely?

    • Sorry ale to co je originální už nikdy nebude když to skoro vše shořelo, teď to bude čisté fake nic víc. Sorry ale je to tak bohužel se s tím už nic dělat nedá a investovat do něčeho co není originální, ale aby to jen tak vypadalo nemá ani smysl.

    • Co to proboha meles. Touhle logikou bys tady nemel katedraly zadny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).