Apple začne u iPhonů recyklovat staré čipsety. A dočkáme se nepříjemně brzy

iphone 13 iphone 13 mini apple

Nejlepší áčkový čipset bude exkluzivní pro iPhone Pro a Pro Max, zatímco základní model a jeho větší derivát dostanou od Applu pouze ten rok starý. Prověřený analytik Ming-Chi Kuo s tímto tvrzením znovu přichází po asi čtvrt roce, což značí, že si je v tomto ohledu ještě jistější. Navíc přikládá i celkem validní argumenty. Éra, kdy iPhony ze stejného období disponovaly stejně výkonným čipsetem, tudíž velmi pravděpodobně dozná konce. Apple tak zavede další odlišení, kterým odstupňuje základní a pokročilejší modely.iphone 13 pro clanekNepřehlédněte

Recenze iPhone 13 Pro (Max): inovací je více, než si myslíte

Podle komentáře na Kuově blogu není na vině jen globální čipová krize. Součástek jistě není dost, avšak tím hlavním důvodem má být nedostatečný zájem o vlajkové modely iPhone Pro. Ten je každoročně nižší než o základní varianty a celkem jasně se to propisuje i do statistiky nejprodávanějších smartphonů za celý rok. Apple touto systémovou změnou sleduje jasný cíl: prodat víc dražších modelů a navýšit tak zisk.

Kuo se stále nebojí tvrdit, že tuto významnou změnu kalifornský výrobce zavede již za dva měsíce, kdy má představit kvarteto nových iPhonů 14, 14 Max, 14 Pro a 14 Pro Max. I tak může koupě základního modelu dávat smysl, pokud zákazník neupgraduje každý rok, nebo pokud mu už tak vysoký výkon dostačuje a zajímají jej jiné parametry.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku