Co iPhone 14, to jiný čipset? Nejvýkonnější A16 Bionic nebude pro všechny

iPhone 14 Mock Pill

Ačkoliv nám do odhalení iPhonů 14 zbývá ještě minimálně několik měsíců, podoba nové generace jablečných telefonů se začíná postupně odhalovat. V minulosti se již mluvilo o novém tvaru výřezu v displeji, lepší výdrži na baterii i 48Mpx fotoaparátu. Populární leaker Ming-Chi Kuo nyní na Twitteru sdílel některé další možné parametry chystaných telefonů. Pokud se jeho predikce naplní, mezi telefony stejné generace budou panovat snad největší rozdíly v historii.

Nové iPhony by měly přijít se dvěma variantami procesorů. Modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max mají být osazeny novým čipsetem A16, který má být vyráběn efektivnější 4nm technologií a přinese lepší výkon i výdrž na baterii, přičemž levnější iPhone 14 a iPhone 14 Max bude mít standardní A15 Bionic. Ten známe například z aktuální série iPhone 13 nebo nového iPhonu SE 2022.Apple iPhone 13 recenzeNepřehlédněte

Recenze iPhone 13: skvělé fotoaparáty a konečně slušná výdrž

Kromě toho ale prý bude rozdíl také v operační paměti. Ačkoliv kapacita RAM bude u obou variant 6 GB, dočkat se máme rozdílné technologie. iPhone 14 Pro a 14 Pro Max tak možná dostanou novější LPDDR 5, přičemž levnější alternativy jen LPDDR 4X.

iphone 14 pro
iPhone 14 Pro

Jak je z názvů modelů zřejmé, ke zklamání mnohých by měla zmizet nejmenší varianta mini s 5,4” displejem, namísto níž se nejspíš dočkáme levnějšího modelu Max. Vybírat si tedy budeme moci pouze mezi 6,1” a 6,7” displejem.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku