Domů » Články » Apple vyvíjí vlastní MicroLED displej. Využije ho u Apple Watch

Apple vyvíjí vlastní MicroLED displej. Využije ho u Apple Watch

Americká společnost Apple je známá tím, že používá komponenty mnoha výrobců, často svých vlastních konkurentů. Zpráva z posledních dní však hovoří o tom, že Apple ve svých laboratořích nedaleko sídla v Cupertinu vyvíjí vlastní typ MicroLED displeje.

Abychom byli přesní, podle zprávy se jedná o významné investice ve vývoji tohoto typu zobrazovacího panelu. Tento druh displeje používá, jak lze z názvu odvodit, velmi malé diody, které se vyznačují velmi dobrými vlastnostmi. Displej je pak jasnější, tenčí, má výborné pozorovací úhly, živé barvy a spotřeba energie je proti OLED panelům menší. Dalším velkým benefitem je odolnost vůči vypalování barev, které trápí zejména OLED displeje.

Apple Watch třetí generace

Vyrobit takový displej je však náročné a velmi nákladné a ani Apple se nevyvaroval problémům. Minulý rok byl tento projekt málem zrušen právě kvůli neúspěchům, avšak inženýrům se údajně podařilo vylepšit postupy a nyní se technologie nachází v pokročilém stádiu.

Na projektu pracují stovky inženýrů

Stojí také za zmínku, že tomuto projektu se věnuje přes 300 inženýrů, kterým velí Lynn Youngs, jenž je dlouholetým zaměstnancem této americké společnosti. Ve svých začátcích pracoval na displeji prvního iPhonu a také iPadu. Momentálně je však v této rozvíjející se divizi, konkrétně pro použití MicroLED displeje v Apple Watch.

Apple Watch třetí generace

Prozatím je nereálné, aby Apple v dohledné době představil zařízení s MicroLED displejem, které by se dostalo do volného prodeje. Předběžné zprávy hovoří o horizontu několika let, ale i tak je Apple nyní zřejmě v závěsu ostatních potencionálních výrobců MicroLED panelů.

Jako první produkt určený k prodeji s použitím výše zmiňovaného typu displeje, budou Apple Watch. Tento tah je logický, jelikož na malé úhlopříčce si Apple může vyzkoušet, jak se bude MicroLED obrazovka chovat a od toho odvodit možné nasazení napříč svými výrobky. Stejnou strategii využil americký gigant i u OLED panelů, kdy prvním produktem, který jej nabídl, byly právě Apple Watch. Odtud vedla cesta k iPhone X, který jako první smartphone tohoto výrobce nabídl OLED displej.

Úhlavní rival, jihokorejský Samsung, již na začátku tohoto roku představil MicroLED panel a bude zajímavé sledovat, kdo jako první vyrukuje s volně prodejným zařízením, jehož obsah bude zobrazován na tomto typu displeje. Máme se však na co těšit, jelikož MicroLED displeje jsou považovány jako budoucnost pro tento průmysl.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments