Domů » Bleskovky » Apple údajně pracuje na třech nových počítačích. Budou využívat ARMové koprocesory

Apple údajně pracuje na třech nových počítačích. Budou využívat ARMové koprocesory

Apple podle serveru Bloomberg chystá pro letošní rok tři nové počítače, z nichž dva mají být notebooky a tím třetím by mohl být chystaný stolní počítač Mac Pro. Jaké notebooky Apple představí, je zatím nejisté, mohlo by se jednat např. o následovníky zastarávajícího MacBooku Air.

Všechny tři nové počítače má pohánět procesor od Intelu doplněný o ARMový koprocesor, patrně starající se o bezpečnost. Současný MacBook Pro obsahuje čip T1, který má na starosti funkce Touch Baru a čtečky otisků prstů, iMac Pro zase disponuje čipem T2, který v reálném čase šifruje data a zpracovává další vybrané procesy. Je možné, že ARMové čipy budou již pevnou součástí každého budoucího počítače od Apple.

Apple své působení v byznyse s polovodiči pomalu rozšiřuje. Aktuálně produkuje čtyři řady vlastních čipsetů – A do iPhonů a iPadů, S do Apple Watch, W do sluchátek a konečně T do počítačů, kromě toho vyvíjí vlastní grafická jádra a čipy využívající umělou inteligenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).