Apple údajně chystá nástupce modelu SE. Dočkáme se na jaře?

iPhone SE Cosmopolitan Clean

Apple má ve svém portfoliu kromě vlajkových modelů iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max) také méně vybavený, zato cenově dostupný smartphone iPhone SE 2020. Ten duchovně navazuje na svého předchůdce z roku 2016, který kombinoval starší design s aktuální hardwarovou výbavou, díky čemuž se stal hitem. Nyní by se podle informací novináře Marka Gurmana z Bloombergu měl dočkat nástupce.

iPhone SE 2020 01
iPhone SE (2020) by se na jaře mohl dočkat nástupce

Gurman tvrdí, že nástupce iPhonu SE 2020 představí Apple na své první letošní virtuální tiskové konferenci, která by se měla odehrát v březnu či dubnu. V loňském roce v tomto čase, konkrétně 20. dubna 2021, představil Apple svůj AirTag, iPad Pro, 24“ iMac s čipsetem M1, Apple TV 4K a novou fialovou barvu pro iPhone 12 a 12 mini. Letos by Apple měl kromě nového iPhonu SE představit také 27“ iMac a inovovaný Mac mini s výkonnějšími čipsety M1 Pro a M1 Max.

Nový iPhone SE by měl dorazit už na jaře

Nový iPhone SE by podle Gurmana měl disponovat podporou pro sítě 5. generace a rychlejším čipsetem. O designu se známý novinář nezmínil, nicméně je pravděpodobné, že stejně jako v minulých případech i tentokrát Apple využije design některého z dřívějších modelů. Vzhledem ke snaze Applu v maximální možné míře podporovat 5G je pravděpodobné, že na nástupci SE 2020 už pilně pracuje. Otázkou ovšem je, zda bude kalifornský gigant chtít v souvislosti s globálním nedostatkem čipů ubírat zásoby vyhrazené pro vybavenější modely.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku