Domů » Bleskovky » Apple přemýšlí nad jednodušším označení letošních iPhonů. Máme pro partu Tima Cooka návrh

Apple přemýšlí nad jednodušším označení letošních iPhonů. Máme pro partu Tima Cooka návrh

V loňském roce Apple představil tři telefony – iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Pokud by chtěl letos v tomto trendu pokračovat, a zároveň ještě představit nástupce iPhonu SE, mohli bychom se dočkat následujících modelů – iPhone XI, iPhone 9, iPhone 9 Plus a iPhone SE 2. Uznejte sami, že takto to nevypadá na příliš ucelené portfolio. Analytik společnosti Guggenheim Robert Cihra tvrdí, že Apple by právě letos mohl učinit zásadní změnu v pojmenovávání příštích generací jablečných telefonů.

Bohužel zatím není jasné, jak by změna měla vypadat. Letos v září jsou očekávány tři nové iPhony – formální nástupce iPhone X, jeho větší verze, a pak levnější model s LCD displejem. Ten by podle Chiry mohl nést jednoduše jméno „iPhone“, stejně jak to Apple udělal se základním iPadem. Nástupci iPhone X si údajně mají písmenko X v názvu ponechat, takže se možná dočkáme nové generace iPhone X, ke kterému přibyde iPhone X Plus. Tím pádem by zcela odpadlo „číslování“ nových verzí.

Co takhle iPhone Pro?

Pokud bychom mohli Applu poradit, zašli bychom s přejmenováváním ještě dál a vzali bychom si do ruky následující kříž Steva Jobse z roku 1997.

V něm bývalý šéf Apple uvedl, jak srozumitelně zjednodušit počítačové portfolio; a byť se následně objevilo několik odboček (např. MacBook Air), v podstatě Apple toto rozdělení ctí dodnes:

  • V segmentu laptopů má v nabídce má základní MacBook, a profesionální MacBook Pro
  • U stolních počítačů má v nabídce spotřebitelský iMac, nebo profesionální iMac Pro
  • V oblasti tabletů má základní iPad, popř. iPad Pro

To je ideální půda pro to, aby Apple letos představil základní iPhone; a poté vrcholový model iPhone Pro; pokud by některý z nich přišel ve více úhlopříčkách, byla by její délka uvedena v názvu podobně jako u iPadu Pro; jednotlivé generace by se pak rozlišovaly rokem vydání.

A v souvislosti s tímto novým způsobem pojmenování bychom také rádi v budoucnu viděli klasický Mac (nástupce Macu Mini) a modulární Mac Pro, který už je oficiálně oznámen na příští rok.

Apple potvrzuje: modulární Mac Pro letos nedorazí

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. lukass71

    iPhone Pro by byval daval smysl i minuly rok na X.. Uprimne bych se ale nedivil, kdyby si „Pro“ Apple setril do budoucna na uplne jiny typ iPhonu

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *