Domů » Bleskovky » Apple přemýšlí nad jednodušším označení letošních iPhonů. Máme pro partu Tima Cooka návrh

Apple přemýšlí nad jednodušším označení letošních iPhonů. Máme pro partu Tima Cooka návrh

V loňském roce Apple představil tři telefony – iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Pokud by chtěl letos v tomto trendu pokračovat, a zároveň ještě představit nástupce iPhonu SE, mohli bychom se dočkat následujících modelů – iPhone XI, iPhone 9, iPhone 9 Plus a iPhone SE 2. Uznejte sami, že takto to nevypadá na příliš ucelené portfolio. Analytik společnosti Guggenheim Robert Cihra tvrdí, že Apple by právě letos mohl učinit zásadní změnu v pojmenovávání příštích generací jablečných telefonů.

Bohužel zatím není jasné, jak by změna měla vypadat. Letos v září jsou očekávány tři nové iPhony – formální nástupce iPhone X, jeho větší verze, a pak levnější model s LCD displejem. Ten by podle Chiry mohl nést jednoduše jméno „iPhone“, stejně jak to Apple udělal se základním iPadem. Nástupci iPhone X si údajně mají písmenko X v názvu ponechat, takže se možná dočkáme nové generace iPhone X, ke kterému přibyde iPhone X Plus. Tím pádem by zcela odpadlo „číslování“ nových verzí.

Co takhle iPhone Pro?

Pokud bychom mohli Applu poradit, zašli bychom s přejmenováváním ještě dál a vzali bychom si do ruky následující kříž Steva Jobse z roku 1997.

V něm bývalý šéf Apple uvedl, jak srozumitelně zjednodušit počítačové portfolio; a byť se následně objevilo několik odboček (např. MacBook Air), v podstatě Apple toto rozdělení ctí dodnes:

  • V segmentu laptopů má v nabídce má základní MacBook, a profesionální MacBook Pro
  • U stolních počítačů má v nabídce spotřebitelský iMac, nebo profesionální iMac Pro
  • V oblasti tabletů má základní iPad, popř. iPad Pro

To je ideální půda pro to, aby Apple letos představil základní iPhone; a poté vrcholový model iPhone Pro; pokud by některý z nich přišel ve více úhlopříčkách, byla by její délka uvedena v názvu podobně jako u iPadu Pro; jednotlivé generace by se pak rozlišovaly rokem vydání.

A v souvislosti s tímto novým způsobem pojmenování bychom také rádi v budoucnu viděli klasický Mac (nástupce Macu Mini) a modulární Mac Pro, který už je oficiálně oznámen na příští rok.

Apple potvrzuje: modulární Mac Pro letos nedorazí

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. iPhone Pro by byval daval smysl i minuly rok na X.. Uprimne bych se ale nedivil, kdyby si „Pro“ Apple setril do budoucna na uplne jiny typ iPhonu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).