Apple potvrzuje: modulární Mac Pro letos nedorazí

Nejvýkonnějším zařízením s logem nakousnutého jablka je aktuálně iMac Pro, který je all-in-one počítačem podobně jako klasický iMac, jen s mnohem výkonnějšími komponentami uvnitř. Bohužel veškeré komponenty jsou nevyměnitelné, takže jak si iMac Pro poprvé nakonfigurujete, tak jej budete mít napořád. Situaci má řešit přislíbený Mac Pro, nástupce nepříliš dobře přijatého válcového modelu z roku 2013, avšak jeho uvedení na trh v letošním roce očekávat nemůžeme.

Prozradil to vedoucí hardwarového inženýrství John Ternus redaktorovi serveru TechCrunch. Ten uvedl, že chce být maximálně transparentní vůči profesionální komunitě, která aktuálně stojí na rozcestí a neví, zda si koupit iMac Pro, nebo si raději počká na přislíbený modulární Mac Pro. Právě pro ně má Ternus vzkaz, že Mac Pro bude produkt příštího roku. Důvodů pro toto rozhodnutí je prý několik, tím největším je patrně zpoždění samotného vývoje.Nepřehlédněte

Nejdražší Apple v historii? iMac Pro v maximální výbavě vyjde na půl milionu

Směr vývoje určují profesionálové

Ten má na starosti nejen Apple, ale i řada profesionálních firem a uživatelů z řad grafiků, animátorů, hudebníků apod. tvořících skupinu Pro Workflow team, která Applu při vývoji poskytuje zpětnou vazbu. Jak bude samotný Mac Pro vypadat, se bohužel redaktorovi TechCrunch zatím vypátrat nepodařilo.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku