Cena:

Apple představil nový 13“ MacBook Pro. Dostal novou klávesnici a vyšší výkon

macbook pro 1

Letošní jaro Apple využívá k tichému představování nových produktů. Po MacBooku Air, iPad Pro a iPhone SE nyní přichází dlouho očekávaný 13“ MacBook Pro. Ano, čtete správně, třináctipalcový. Nepotvrdily se tak předchozí spekulace, že Apple zvětší displej o jeden palec, podobně jako tak učinil u 16“ modelu.

macbook pro

MacBook Pro 13“: osmá nebo desátá generace Intel Core?

Třináctipalcový MacBook Pro má stejný design a rozměry jako jeho přímý předchůdce, avšak oproti němu získal modernější útroby, a hlavně novou klávesnici s nůžkovým designem. S nespolehlivými motýlkovými klávesnicemi se tak konečně můžeme rozloučit. Všechny modely v nabídce disponují Touch Barem s fyzickou klávesou ESC na levé straně a čtečkou otisků prstů na straně pravé.

macbook

Nový MacBook Pro si ponechává 13,3″ displej s rozlišením 2 560 x 1 600 px a podporou technologie TrueTone, nově jej však mohou pohánět nové procesory Intel Core 10. generace. Ty mají přinést zejména o 80 procent vyšší grafický výkon a podporu Apple Pro Display XDR v nativním 6K rozlišení. K dispozici je čtveřice Thunderbolt 3 portů, což však neplatí pro všechny konfigurace – Apple totiž do nabídky přidal i levnější modely obsahující pouze 2 Thunderbolt porty a starší procesory Intel Core i5 8. generace.

macbook pro 1

Nejlevnější konfigurace nového 13“ MacBooku Pro startuje na 38 990 korunách, za tyto peníze dostanete počítač s 1,4GHz Intel Core i5 osmé generace, 8 GB RAM a 256GB SSD, v konfigurátoru si však můžete naklikat výrazně bohatší výbavu s Intel Corei5/i7 desáté generace, až 32 GB RAM a až 4TB vnitřní pamětí. V tom případě však počítejte s cenou, která může převyšovat i 100 tisíc korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.