Domů » Bleskovky » Apple potichu pohřbil projekt brýlí s rozšířenou realitou, konkurenci dohánět nebude

Apple potichu pohřbil projekt brýlí s rozšířenou realitou, konkurenci dohánět nebude

Rozšířená realita je především v Applu často velkým tématem, alespoň jednou ji nezapomenou zmínit na většině konferencí. Delší dobu se také spekulovalo o vlastních brýlích, které by rozšířenou realitu přiblížily většímu množství uživatelů. Podle posledních informací se ale zdá, že konkurent Google Glass či Microsoft Hololens z dílny společnosti z Cupertina se v dohledné době nechystá.

apple glasses concept macrumors
Koncept serveru Macrumors

Podle informací, které přinesl server Digitimes, byl tým, který měl na starost vývoj brýlí s rozšířenou realitou, rozpuštěn v květnu letošního roku a jeho členové byli přeřazeni na jiné projekty. Ačkoli je v rozšířené realitě ohromný potenciál, mezi běžnou populací se zatím příliš neuchytila, pokud tedy nepočítáme například hry studia Niantic. Pokud je tato informace pravdivá, je to rozhodně ztráta pro rozšířenou realitu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

14 komentářů

  1. epl by mel pohrbit uplne vsechno. rychlik mu ujel uplne ve vsech sferach. epl je jen pro tvory rozumu mdleho

  2. Že by zase narazili na fyzikální zákony?

  3. Tak tomu se konkrétně u tebe vůbec nedivím…

  4. Proste lami nic víc, oni nic neumí jen kopírovat, a když něco zkouší dopadne to fiaskem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).