Domů » Bleskovky » Google Glass v nové generaci: upravená konstrukce, výkonnější hardware a lepší fotoaparát

Google Glass v nové generaci: upravená konstrukce, výkonnější hardware a lepší fotoaparát

Představení první generace brýlí Google Glass vyvolalo patřičný rozruch, neboť do té doby tu spotřebitelský produkt propojující skutečný a virtuální svět nebyl. Běžný uživatel ale nenašel pro chytré brýle využití, a tak se Google zaměřil na podnikovou sféru.

V ní našel několik velkých partnerů a pomohl u nich zvýšit efektivitu práce; výrobce zemědělských strojů AGCO se například chlubí o 25 rychlejším procesem výroby, logistická firma DHL prý díky Google Glass zvýšila efektivitu dodavatelského řetězce o 15 procent. Díky těmto úspěchům vývoj brýlí neustal a nyní přichází jejich druhá generace.

Glass Enterprise Edition 2: A hands-free device for smarter and faster hands-on work

Google Glass jsou pevnější, výkonnější a s lepší kamerou

Google Glass Enterprise Edition 2 pro větší odolnost získaly robustnější tělo s širšími rámečky okolo skel. Na pozici čipsetu byl osazen výkonný Qualcomm Snapdragon XR1, který je stvořen zejména pro rozšířenou realitu, neboť disponuje vlastním AI enginem. Vylepšen má být také fotoaparát, který je vhodnější pro streamování videa pro názorné ukázky, v brýlích je také nově zabudován USB-C konektor pro dobíjení baterie, která má poskytnout delší výdrž.

glass

Google Glass nové generace si budou firmy moci koupit již nyní, cena je stanovena na 999 USD (asi 23 100 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).