Cena:

Apple postupně v iOS zamyká vrátka, která podle WikiLeaks zneužívá CIA

Včera jsme vás informovali o rozsáhlém úniku dokumentů z CIA, v nichž se nacházejí podrobné postupy, jak odposlouchávat prakticky každé zařízení připojené k internetu, a to včetně všech hlavních mobilních operačních systémů (více informací). K této kauze se již vyjádřil zástupce společnosti Apple, jejíž operační systémy iOS a macOS jsou mezi těmi potenciálně napadnutelnými.

dims

Apple potvrzuje, že některé hrozby vůči iOS jsou skutečně reálně, avšak většinu z nich se již podařilo zacelit v minulých aktualizacích. Apple nově podniknul kroky, aby ze systému brzy zmizelo 14 zveřejněných zranitelností, a na odstranění dalších se velmi rychle pracuje. Pro kalifornskou společnost je bezpečnost a soukromí uživatele na prvním místě, což ostatně dokázala v loňském roce, kdy odmítla soudům poskytnout návod, jak odemknout iPhone 5C, který patřil vrahovi z amerického San Bernardina.Nepřehlédněte

Tim Cook vs. FBI: Bezpečnost uživatelských dat je důležitější než národní zájem. Souhlasí i Google s Microsoftem

Mluvčí Apple v reakci na únik citlivých dokumentů CIA doporučil všem uživatelům jablečných zařízení aktualizovat systém na nejnovější verzi iOS s nejnovějšími bezpečnostními balíčky. V této oblasti má Apple velkou výhodu, zatímco poslední verzi iOS používá téměř 80 procent majitelů iPhonů, nejnovější Android 7.x běží pouze na 2,8 procentech zařízení s Androidem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.