Apple Pay v Rusku definitivně končí. Po Visa a Mastercard už nefungují ani karty Mir

apple pay google eu nfc unsplash

Na konci února se Apple rozhodl v Rusku znefunkčnit Apple Pay z důvodu právě probíhající války na Ukrajině. Ačkoli společnosti Visa a Mastercard neprodleně ukončily možnost využívat jejich karty v Apple Pay v Ruské federaci, neznamenal to úplný konec jmenované služby. Největší země světa totiž provozuje vlastní karetní systém Mir, se kterým šlo nadále platit skrze Apple Pay. Tomu je však nyní konec.

„Společnost Apple informovala Národní systém platebních karet (NSPK), že pozastavuje podporu karet Mir v platební službě Apple Pay. Od 24. března nemohou uživatelé do služby přidávat nové karty Mir. Společnost Apple během několika následujících dnů zastaví všechny operace dříve přidaných karet,“ uvedl v pátek NSPK. Tuto situaci potvrdila jedna z největších ruských bank, Sberbank. „Další využívání karet Mir v Apple Pay nebude možné,“ stálo v prohlášení pro agenturu Reuters.mobilni platba payment placeni nathan dumlao unsplashNepřehlédněte

V Rusku mobilem nezaplatíte. Kvůli sankcím zde nefunguje Apple Pay a Google Pay

Pro Rusko se jedná o další citelný zásah do fungování ekonomiky. Kromě Applu se z tamního trhu stáhla celá řada renomovaných firem včetně gigantů jako je Microsoft, Samsung či PayPal.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku