Apple znovu před soudem. AirPody chlapci „roztrhaly“ ušní bubínek, tvrdí právník

airpods smartmania

Apple jde znovu před soud, tentokrát kvůli kurióznímu případu z Kalifornie. Obžaloba tvrdí, že chlapec utrpěl v důsledku roztrhání ušního bubínku nevratné poškození sluchu, které způsobila sluchátka AirPods Pro s iPhonem ve spojení s příliš hlasitou nouzovou výstrahou. Ta běžně informuje o přírodních katastrofách, pohřešovaných osobách apod. a na jablečných telefonech v USA bývá ve výchozím stavu zapnuta.

Kompletní obžalobu cituje zahraniční server MacRumors. Vystupuje v ní mladík s iniciály B. G. (pravděpodobně nechce být jmenován), který během incidentu v roce 2020 sledoval na svém iPhonu seriál se sluchátky AirPods Pro v uších. V tom se z ničeho nic rozeznělo výše popsané upozornění.

Pronikavý tón notifikace se přehrál chlapci v maximální hlasitosti přímo do uší. Podle obžaloby nyní postižený na pravé ucho téměř neslyší a musí nosit speciální naslouchátko, navíc od té doby trpí závratěmi, nevolnostmi a tinitem. Na vině je podle rodičů právě Apple, který na riziko neupozorňuje. Logické by bylo, kdyby byla hlasitost výstrahy při připojení sluchátek upravena na pro uši přijatelnou úroveň.airpods pro black backgroundNepřehlédněte

Airpods Pro 2 slibují dvě praktické novinky. Potěší audiofily i zapomnětlivce

Advokát rodiny žádá po Applu odškodné za poškozené zdraví a také emoční újmu. Zároveň ale chce, aby Apple výslovně uvedl u produktu AirPods, že může přivodit tyto potíže. Apple o všem prý věděl, ale svým zákazníkům to zamlčel. K celému sporu se však zatím americká firma nijak nevyjadřuje.

Nejde o první případ, kdy si někdo stěžuje na hlasitost těchto tísňových hlášení. Jde však zatím o vůbec první nahlášený případ, kdy v jejím důsledku došlo k poškození zdraví. Funkce je dostupná jen v některých zemích (Česko mezi ně nepatří) a lze ji v nastavení telefonu vypnout.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku