Domů » Bleskovky » Apple nikam nespěchá. Podporu 5G do iPhonů přidá až v roce 2020

Apple nikam nespěchá. Podporu 5G do iPhonů přidá až v roce 2020

V příštím roce se začnou objevovat první smartphony, které přinesou podporu sítí 5G. Prvními průkopníky budou zejména speciální edice vlajkových modelů poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 855, do kterých výrobci ještě navíc implementují 5G modem Snapdragon X50. Ten však bude za poměrně tučný příplatek, což může dostupnost nové technologie zpočátku zbrzdit; většina zákazníků patrně sáhne po levnějších modelech bez podpory 5G.

I MediaTek má svůj vlastní 5G modem

Nižší cenu by mohly nabídnout smartphony s čipsetem od MediaTeku. Ani tento čínský výrobce nechce zůstat pozadu, v minulém týdnu dokonce na konferenci Ghina Mobile Global Partner představil vlastní 5G modem Helio M70. Ten slibuje stahovací rychlost až 5 Gbps a navíc nabízí zpětnou kompatibilitu se sítěmi 4G, 3G a 2G.

Díky tomu může být jediným modemem v telefonu, což zjednoduší jeho návrh; u telefonů se zmíněným Snapdragonem 855 vždy narazíme na modemy dva – Snapdragon X24 4G integrovaný přímo do čipsetu a separátní 5G modem X50.

MediaTek bude svůj modem patrně párovat s chystaným čipsetem Helio P90, který má podle prvních upoutávek nabídnout dechberoucí schopnosti v oblasti umělé inteligence.

U Applu si na 5G počkáme

Apple ve svých iPhonech donedávna používal modemy od Qualcommu, poté se však obě společnosti rozkmotřily soudními spory, a tak gigant z Cupertina přešel na modemy od Intelu. I ten má již vyvinuté své 5G modemy, avšak Apple je zatím použít nehodlá; podle zprávy, kterou v minulém týdnu zveřejnila agentura Bloomberg, budou iPhony podporovat 5G nejdříve v roce 2020.

Apple tak chce zřejmě vyčkat na rozšíření dostupnosti sítí a vychytání všech dětských nemocí, které zpravidla při nasazování nové technologie přicházejí. Ostatně iPhony nebyly pionýry ani v podpoře 3G a 4G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Anonym
uni

Apple v podstatě jediný inovativní

LufyCZ
Anonym
LufyCZ

Kde v článku padlo slovo o inovaci ?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Uni spatne, Apple je dnes vlastne jediny neinovativni. Jen kopiruje a paberkuje co uz je davno vymyslene. Uz je i to zkopirovane líný vylepsit, takze casto takova zkopirovana vec na Apple zarizenich funguje hure nez u konkurence., Ted uz Apple vyslovene lovi zakazniky na detske lakadla typu EKG apod nesmysly.
Priste presneji, bermudske trojuhleniky te drzi uz delsi dobu ve velke zmatenosti.

qam
Anonym
qam

Ty vidíš uni a působí to na tebe jak červený hadr na býka. Měl by ses Jiříku trochu zklidnit, už ti ta diskuze leze na mozek. Tohle je fake uni, někdo si dělá srandu z jeho nedávného výroku, ale to by chtělo příště více přemýšlet.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

To je uplne jedno, jestli je to fake uni nebo nefake uni, stejne nesmysly hlasa i on a jeho jablecni blazni, takze ma slova plati. Reaguji na kazdeho, i na fake uniho. Uplne jedno kdo to pise synku.

uni
Uživatel
uni

Stále borče neumíš rozlišit nick +/- 20 znaků? ???

lukass71
Uživatel
lukass71

Jemu je to uz fuk, vidi Apple, komentar od „uni“ a hned prska

xzeit
Uživatel
xzeit

Uni:uniNahlásit | 9. 12. 2018 v 11:50
A prskají a prskají, poslední dobou to mají těžké no, Apple v podstatě jediný inovativní, tak mají alergickou reakci?

A to jsi nepsal ty? Takže v podstatě jestli někdo napsal za tebe smyslově to samé co jsi psal ty předtím je úplně jedno.

uni
Uživatel
uni

xzeit: No ty kráso, teď ses snad pasoval na krále Vermud, prý je jedno, kdo píše, hustý ? A navíc další borec, co nerozliší 20 písmen je/není. Bože, tady o fakt upadá…

xzeit
Uživatel
xzeit

uni: Jde o to, že je to tvůj výrok. Takže jsou možnosti, buď ses zapomněl přihlásit, a nebo to za tebe napsal někdo jiný. Pokud je to ta druhá možnost, tak ti jenom ulehčil práci. Stejně by jsi to napsal. No jo, už je úterý.

uni
Uživatel
uni

xzeit: Už min 4 roky jsem nenapsal nic jako neregistrovaný a nikdy nic od jiným nickem, toto přenechání k zábavě děckám a slabším jedincům ???
Jak píšeš, úterý a už taková skupinová krize intelektu, na více frontách. Asi ještě někteří přes popraskané displeje z víkendu nevidí na obsah ?

xzeit
Uživatel
xzeit

UNI: Dobře, budu ti teda věřit, že jsi to nebyl ty. Na druhou stranu ten výrok je od tebe, takže svůj podíl na tom máš :-)

A jak píšeš, vím moc dobře, o kterých jedincích píšeš. Někdy je to jeden jedinec pod třema nickama atd.

uni
Anonym
uni

Výrok je pár dní starý autentický od uniho (registrovaného). Jen jsem ho pošoupnul do diskuse k článku, pod kterým lépe vynikne. Předpokládám, že za pár dní se na jeho pravdivosti nemohlo nic změnit.

shepii
Uživatel
shepii

Konkrétně pro nás žádná škoda, i tak přijdou iPhony s 5G dříve, než tady bude rozšířena síť na použitelnou úroveň.

Filip
Anonym
Filip

To jo, ale přidej 5let podpory a užívání iPhonu, a pak je docela pravděpodobné ze 5g bude dřív než můj nový iPhone.

shepii
Uživatel
shepii

Tak to je ale už jen tvůj problém. Nic ti přeci nebrání koupit si iPhone s 5G hned jak se začne prodávat. Dneska má pět let ten samý smartphone minimum uživatelů, vlastně dodnes jsem věděl jen o jednom.