Sledujte nás na YouTube

OnePlus 7 přinese do Evropy podporu 5G jako první. Bude však za tučný příplatek

Qualcomm v noci na dnešek odhalil kompletní specifikaci svého výkonného čipsetu Snapdragon 855, který jako první přinese podporu 5G. Ta však bude pouze volitelná a bude vyžadovat použití separátního modemu Snapdragon X50. Přímo na technologickém summitu Qualcommu vystoupil i šéf firmy OnePlus Pete Lau, který slíbil podporu sítí 5G u příštího smartphonu. Ten má být vůbec prvním smartphonem s podporou sítí 5G, který dorazí do Evropy, a to prostřednictvím britské sítě EE.

Šéf OnePlus také slíbil, že chystaná novinka udrží cenu pod 1 000 dolary (asi 22 900 korun bez DPH), reálně však počítáme s výrazně nižší cenou. Podpora 5G údajně přijde přibližně na 200 – 300 dolarů navíc, takže finální cena telefonu se může pohybovat okolo 800 dolarů (asi 18 300 korun bez DPH). Na OnePlus je to poměrně vysoká cena, konkurenční telefony s podporou 5G ale budou zřejmě stát mnohem více.

Vstup do nové éry rozhodně nebude levný, a tak se dá počítat s velmi pozvolným nástupem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Martin (neregistrovaný)

    Název telefonu nebude Oneplus 7, je potvrzeno, že 5G telefon bde mít jiný název.

  2. Martin (neregistrovaný)

    Ano zde se použije jiný název aby to nemátlo lidi, jinak ta cena u konkurence nebude vyšší tak jako u OnePlus že by navýšili cenu skoro až o 300$.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *