Domů » Bleskovky » Apple nedopatřením potvrdil jména letošních iPhonů. Na říjen chystá druhou tiskovku

Apple nedopatřením potvrdil jména letošních iPhonů. Na říjen chystá druhou tiskovku

Už příští úterý Apple představí letošní řadu svých telefonů. Opět se dočkáme tří modelů, které budou plnit role přímých nástupců loňské generace, koneckonců se jim také budou velmi podobat – vizuální změnu má podstoupit pouze hlavní fotoaparát. Dosud nebylo jasné, jak se budou nové iPhony jmenovat, nyní však jejich názvy překvapivě prozradil nenápadný tweet na účtu AppleBeta2019.

https://twitter.com/AppleBeta2019/status/1168986927246299139?s=20

iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Součástí tweetu je interní dokument nazvaný Apple Software Development Resources oznamující zaměstnancům Apple termíny vydání nových verzí jablečných operačních systémů. V sekci o iOS je možné vyčíst jména letošních telefonů:

  • D42 – iPhone 11 Pro
  • D43 – iPhone 11 Pro Max
  • N104 – iPhone 11

Na těchto telefonech už od prvního dne poběží operační systém iOS 13, který bude 23. září vypuštěn i pro starší jablečné telefony počínaje iPhony 6s a 6s Pro. V průběhu října pak má dorazit desetinkový update na iOS 13.1, který již nyní Apple testuje v rámci beta programu.

iphone 11 6
Takto mají vypadat letošní iPhony

Apple Watch series 5 ve čtyřech provedeních

23. září také bude uvolněna nová verze hodinkového systému watchOS 6.0, která bude dostupná pro všechny modely Apple Watch. V dokumentu je rovněž uvedeno, že 10. září dorazí čtyři nové modely Series s kódovými označeními A2156, A2157, A2092 a 2093; pravděpodobně se bude jednat o spekulované titanové a keramické hodinky ve dvou velikostech.

watch

Nové iPady dorazí v říjnu

Dokument také odhaluje příchod nových iPadů, konkrétně nového základního iPadu A2068, a nového iPadu Pro A2198. Tyto tablety mají být podle zprávy uvedeny letos v říjnu, takže se v příštím měsíci můžeme pravděpodobně těšit na další tiskovou konferenci, která zřejmě přinese i spekulovaný 16“ MacBook Pro.

Nové iPady poběží na operačním systému iPadOS 13, který bude v rámci softwarové aktualizace vypuštěn i na starší iPady již 23. září. V tento den vyjde i nová verze tvOS, na macOS 10.15 Catalina si pravděpodobně počkáme o týden déle; i jeho uvolnění však chce Apple stihnout ještě v tomto měsíci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Není to ani rok od posledního iPadu a už mají být nový? wtf…

  2. Každé to písmenko v P R O výrazu mi smrdí litrem ceny navíc….

  3. Ted dokument je fake, potvrdilo se to včera, když vydali 2. betu iOS 13.1 zatímco dokument říká něco jiného. Nicméně, ty jména trefit mohli.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).