Apple dnes představí chytrý monitor. Poběží na něm iOS?

Mac Mini 4

Už dnes večer se odehraje první letošní tisková konference Apple. Původně se zdálo, že bude věnována pouze drobným vylepšením iPhonu SE a iPadu Air, ovšem na poslední chvíli se objevují velmi zajímavé informace o dalších produktech.

Přerostlý iPhone i Mac mini?

Spolehlivý informátor Ming-Chi Kuo včera prozradil, že se Apple chystá uvést novou generaci stolního počítače Mac mini. Společně s ním prý představí i nový monitor pro běžné uživatele (tedy výrazně levnější než Pro Display XDR).

Kuovy informace nyní zpřesňuje Mark Gurman ze serveru Bloomberg. Podle jeho informací ponese nový počítač jméno Mac Studio. Pravděpodobně se tedy nebude jednat o řadového nástupce Macu mini, ale o jaký mezičlánek mezi ním a Macem Pro. Chystaná novinka má být menší než Mac Pro, ale výrazně výkonnější než současný Mac mini.

macmini 2

Mnohem zajímavější informace Gurman poskytl o chystaném monitoru. Apple do něj údajně nasadí „telefonní“ čipset Apple A-series i operační systém iOS. To by znamenalo, že chystaný monitor bude moci působit samostatně jako přerostlý iPhone, byť Apple jeho schopnosti patrně upraví. Dá se očekávat, že novinka bude moci s počítačem komunikovat bezdrátově i využívat funkci Universal Control.

Na potvrzení veškerých predikcí si budeme muset počkat do dnešního večera – keynote začíná na stránkách Apple v 19:00 našeho času.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku