Domů » Bleskovky » Apple chystá zcela nové produkty. Chybět nemá bezdrátová nabíječka i chytrá klíčenka

Apple chystá zcela nové produkty. Chybět nemá bezdrátová nabíječka i chytrá klíčenka

Apple včera zveřejnil velmi působivé finanční výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku a pomalu se nadechuje do roku letošního. Dá se předpokládat, že firma z Cupertina v něm omladí některé svoje produkty, dočkat bychom se ale měli i úplných novinek. Pojednává o nich poslední zpráva poměrně přesného informátora Ming-Chi Kua.

iPhone 9

Už za dva měsíce dorazí nový „levný“ iPhone, který využije šasi iPhone 8, avšak dovnitř dostane moderní čipset Apple A13 doplněný 3 GB RAM. Telefon bude disponovat tradičním 4,7“ displejem a typickým domovským tlačítkem pod ním. Cena iPhone 9 je očekávána okolo 399 USD (asi 9 200 korun bez DPH).

iphone 9 2

iPad Pro

Na jaře by měl dorazit i aktualizovaný iPad Pro, jehož největší novinkou má být tříčočková kamera určená pro snímání okolí ve 3D pro použití v rozšířené realitě.

Nové MacBooky

Oživeny budou i přenosné počítače MacBook; podzimní 16“ MacBook Pro by měl dostat menšího 13“ sourozence s novými procesory, a hlavně novým nůžkovým mechanismem klávesnice. S novou klávesnicí by mohla dorazit i příští generace MacBooku Air.

Chytrá klíčenka

A nyní se dostáváme ke zbrusu novým produktům. Jedním z nich bude dlouze spekulovaná chytrá klíčenka AirTag. Tu bude možné připnout k jakémukoliv předmětu, který nechcete ztratit, klíčenka bude komunikovat skrze Wi-Fi a Bluetooth LE, což má zajistit při lokalizaci vysokou přesnost.

airtagsetup2

Bezdrátová nabíječka

I když Apple musel z technologických důvodů odpískat svůj projekt AirPower, pravděpodobně chystý alespoň náhradu v podobě běžné bezdrátové nabíječky. Přestože jeho telefony, hodinky i sluchátka podporují bezdrátové nabíjení, uživatelé těchto produktů se musejí spoléhat na nabíječky třetích stran. Přitom se spekuluje, že by jeden z příštích iPhonů mohl zcela přijít o Lightning Port a spoléhat se pouze na bezdrátové technologie, tudíž by uvedení vlastní bezdrátové nabíječky dávalo velký smysl.

High-endová sluchátka

Další chystanou jablečnou novinkou by mohla být náhlavní high-endová sluchátka s logem Apple. O nich už se také spekuluje delší dobu a zatím není jisté, zda byl celý projekt zrušen, nebo byl přesunutý pod divizi Beats.

Ming-Chi Kuo také vyslal do světa varování, že pokud se nepodaří udržet na uzdě aktuálně v Číně řádící koronavirus, může dojít ke zpožďování dodávek, snižování požadavků na testy komponent apod. Firma Foxconn, která pro Apple montuje některá zařízení včetně iPhonů však slibuje, že koronavirus se nijak na produkci jablečných telefonů neprojeví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments