Domů » Bleskovky » Apple chystá nový MacBook Air i Mac Mini. Dorazí ještě letos

Apple chystá nový MacBook Air i Mac Mini. Dorazí ještě letos

Nejočekávanější jablečnou novinkou jsou bezesporu nové iPhony, hardwarová nadílka od Apple ale bude letos výrazně větší. Přijít mají nové iPady Pro, Apple Watch 4, a údajně také nové počítače. Podle serveru Bloomberg například nový MacBook Air a Mac Mini.

Nový MacBook Air

MacBook Air způsobil v roce 2008, kdy jej Steve Jobs vytáhl z obálky, patřičný rozruch, v posledních letech jej však zastínil základní MacBook a Air šel zcela stranou. Dnes zaujme maximálně cenou startující na 30 tisících korunách, naopak odpudí displejem, který jako jediný v celém portfoliu Apple nenese označení Retina.

Právě to se má s příští generací změnit – samotná podoba počítače se příliš měnit nemá, novinkou má být právě Retina displej s tenčími okolními rámečky. Počítat také můžeme s chudší zásobou portů, stejně jako u ostatních počítačů Apple vsadí na jedinou kartu – USB-C (Thunderbolt).

Mac Mini

Kromě MacBooku Air se údajně dočkáme i nového Macu Mini, který byl naposledy inovován v říjnu 2014. Podle Bloombergu dostane tento legendární počítač nový úložný prostor a novější procesory, díky čemuž bude zřejmě o něco dražší. Příchod nového Macu Mini naznačil už loni v říjnu sám ředitel Apple Tim Cook.

Vzhledem k tomu, kolik jablečných novinek očekáváme, je možné, že všechny nebudou naservírované na jedné keynote.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Hlavně ať nechají u Airu normální klávesnici. Ta nová je strašně hlasitá a špatně se na ni píše. Teda aspoň mě.

  2. Naco Air, keď je tu na miesto neho “Macbook” ktorý je kompaktný, ľahký a presne plní úlohu MacBooku Air.

    Air len zbytočne kazil meno macbookom, tým otrasným TN displejom.

    • No na poměry TN není vyloženě otřesný, ale nikde není dáno, že tam nemohou dát nějaký levnější IPS. Air bezesporu nebude potřebovat pokrývat široký gamut, kalibrací, atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).