Apple chystá nový MacBook Air i Mac Mini. Dorazí ještě letos

Nejočekávanější jablečnou novinkou jsou bezesporu nové iPhony, hardwarová nadílka od Apple ale bude letos výrazně větší. Přijít mají nové iPady Pro, Apple Watch 4, a údajně také nové počítače. Podle serveru Bloomberg například nový MacBook Air a Mac Mini.

Nový MacBook Air

MacBook Air způsobil v roce 2008, kdy jej Steve Jobs vytáhl z obálky, patřičný rozruch, v posledních letech jej však zastínil základní MacBook a Air šel zcela stranou. Dnes zaujme maximálně cenou startující na 30 tisících korunách, naopak odpudí displejem, který jako jediný v celém portfoliu Apple nenese označení Retina.

Právě to se má s příští generací změnit – samotná podoba počítače se příliš měnit nemá, novinkou má být právě Retina displej s tenčími okolními rámečky. Počítat také můžeme s chudší zásobou portů, stejně jako u ostatních počítačů Apple vsadí na jedinou kartu – USB-C (Thunderbolt).

Mac Mini

Kromě MacBooku Air se údajně dočkáme i nového Macu Mini, který byl naposledy inovován v říjnu 2014. Podle Bloombergu dostane tento legendární počítač nový úložný prostor a novější procesory, díky čemuž bude zřejmě o něco dražší. Příchod nového Macu Mini naznačil už loni v říjnu sám ředitel Apple Tim Cook.

Vzhledem k tomu, kolik jablečných novinek očekáváme, je možné, že všechny nebudou naservírované na jedné keynote.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. lol (neregistrovaný)

    Hlavně ať nechají u Airu normální klávesnici. Ta nová je strašně hlasitá a špatně se na ni píše. Teda aspoň mě.

  2. Naco Air, keď je tu na miesto neho “Macbook” ktorý je kompaktný, ľahký a presne plní úlohu MacBooku Air.

    Air len zbytočne kazil meno macbookom, tým otrasným TN displejom.

    • No na poměry TN není vyloženě otřesný, ale nikde není dáno, že tam nemohou dát nějaký levnější IPS. Air bezesporu nebude potřebovat pokrývat široký gamut, kalibrací, atd.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel