Apple chystá novou nabíječku. AirPower to není, přesto dobije více zařízení

fast charger iphone 8 5w 12w 29w

Když dojde na nabíjecí výkon, neplní Apple přední stránky technologických magazínů. Jeho zařízení sice podporují vyšší než základní rychlost nabíjení, nicméně při porovnání s konkurencí to často není žádná sláva. V případě nabíječek si dokonce gigant z Cupertina před pár lety uřízl pořádnou ostudu, když oznámil bezdrátovou nabíječku AirPower, která se nakonec nedostala do výroby. Chystaná novinka má být o něco méně ambiciózní.

Podle uniklého dokumentu, na který upozornil server 9to5Mac, plánuje Apple v dohledné době představit duální USB-C adaptér podporující výkon 35 W. Tento dokument se na oficiálních stránkách objevil jen na malý okamžik, což naznačuje, že se skutečně něco chystá – obdobnou nabíječku totiž Apple ve svém portfoliu ještě nemá a nemalá část uživatelů by ji jistě ocenila. Díky tomuto výkonu by si totiž poradila s celou plejádou zařízení: od iPhonu přes iPad až po MacBooky.

apple dual usb c port 35w power adapter leak
Tato zmínka o nové nabíječce se objevila na oficiálních stránkách Applu, než byla promptně smazána

Specifikace odhalily podporované režimy 5 VDC / 3 A, 9 VDC / 3 A, 15 VDC / 2,33 A nebo 20 VDC / 1,75 A a celkový nabíjecí výkon 35 W, tedy pro oba porty zároveň. Kdy bychom se nového adaptéru měli dočkat, není pro tuto chvíli jasné, ale pravděpodobně se jedná o adaptér využívající materiál GaN, o kterém se dříve zmiňoval známý analytik Ming-Chi Kuo. Ten tvrdil, že Apple pracuje na „30W adaptéru“, který nabídne nový design a bude představen někdy v letošním roce.macbook pro magsafe 3 chargingNepřehlédněte

Nový MacBook Pro dostal podporu rychlého nabíjení. Má to ale háček

Technologie využívající GaN umožňuje vyrábět menší a lehčí adaptéry díky vylepšení energetické účinnosti. Poprvé použil Apple tuto technologii v loňském roce u své 140W nabíječky určené MacBooku Pro.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku