Domů » Bleskovky » Apple CarPlay dostává s iOS 12 příjemnou novinku – podporu Google Map

Apple CarPlay dostává s iOS 12 příjemnou novinku – podporu Google Map

V tomto týdnu vyšla nová verze operačního systému iOS s číslovkou 12, která nepřináší žádný velký seznam novinek, ale potěší výrazně lepším výkonem zejména na starších zařízeních. Na několik vylepšení ale také došlo, jedním z nich je například podpora navigačních aplikací třetích stran ve službě Apple CarPlay. Tu jako první využívá Google se svými mapami.

Abyste mohli používat na displeji svého vozidla Mapy Google, stačí jen stáhnout aktualizaci aplikace na verzi 5.0, která je aktuálně dostupná v App Store. Aplikaci lze ovládat hlasově, a to díky vlastnímu systému, Siri integrována není. Google Mapy v CarPlay spolupracují s Google účtem, takže lze ukládat adresy a trasy, které jsou pak synchronizovány napříč všemi zařízeními.

V budoucnu by se podpory CarPlay měla dočkat také oblíbená komunitní navigační aplikace Waze. Mapy od Applu to budou mít v budoucnu nelehké.

iOS 12 oficiálně: přehled novinek a vylepšení

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments