Domů » Články » Apple a vlastní výroba komponentů: vybíráme 5 nejpravděpodobnějších

Apple a vlastní výroba komponentů: vybíráme 5 nejpravděpodobnějších

Apple u svých výrobků stále ve velké míře spoléhá na dodávky součástek od třetích stran, což vede k takovým kuriozitám, jako že Samsung vydělává na iPhonech X více než na vlastních vlajkových lodích.

Pro Apple je na jednu stranu jednoduché se spolehnout na již ozkoušené technologie samostatných výrobců a kupovat hotové produkty, ale nese to s sebou také spoustu problémů. Kromě zjevné finanční nevýhodnosti to jsou také problémy s výrobními kapacitami partnerů a samozřejmě i nemožnost si zcela přizpůsobit konkrétní součástku k obrazu svému.

Dosavadní taktika nakupování dílů z nejrůznějších zdrojů však může relativně brzy skončit. Nedávno pronikly na veřejnost informace o tom, že Apple začne vyrábět vlastní ARMové čipy pro Macy a nahradí jimi doposud používané chipsety Intelu. To ale není jediná oblast, v níž může jablečná společnost svou závislost na třetích stranách snížit.

Pojďme se podívat na pět komponent, které si Apple v budoucnu bude pravděpodobně vyrábět sám!

1) Baterie

Koncem února některé zdroje informovaly o tom, že Apple vstoupil do přímých jednání s těžaři kobaltu, kovu životně důležitého pro výrobu současných akumulátorů. Cílem je údajně zajištění si dodávek několika tisíc tun kobaltu ročně, což by Applu dalo jistotu, že na něj „vyjde“ dostatek materiálu, který se díky neustále rostoucí poptávce nestíhá dostatečně rychle těžit.

S takto získaným kobaltem může Apple naložit v podstatě dvěma způsoby – předá ho dosavadním partnerům, kteří ho využijí exkluzivně na výrobu baterií pro něj, nebo si je začne vyrábět sám.

Apple jedná s těžaři: cílem je zajistit několik tisíc tun kobaltu ročně

Vlastní výroba by mu teoreticky umožnila získat kontrolu nad jedním z velmi důležitých dílů pro téměř celé jeho portfolio zařízení. Nemusel by se tak spoléhat na včasné a dostatečné dodávky od partnerů a také by se mohl lépe vyvarovat případným konstrukčním problémům.

2) Displeje

Nedávno jsme psali o tom, že v Applu pracuje tým zhruba 300 lidí na vývoji MicroLED displejů, které by výhledově měly nahradit OLED displeje, oproti nimž nabízí vyšší jas, lepší pozorovací úhly, menší energetickou náročnost, a hlavně nehrozí vypalování barev.

Ačkoliv je tato technologie pravděpodobně ještě roky od komerčního rozšíření, je právě na ní vidět, že Apple do budoucna počítá s produkcí zásadních komponent pro své výrobky. OLED displeje totiž v současné době nakupuje od konkurenčního Samsungu, což je samozřejmě nejen marketingově nevýhodné.

MicroLED displejů od Applu se dočkáme nejprve pravděpodobně u hodinek Apple Watch, avšak úplné prvenství to zřejmě nebude – Samsung představil prototyp MicroLED panelu již počátkem tohoto roku.

3) Koprocesory

„Téčkové“ koprocesory Apple produkuje již v současnosti a najdeme je u MacBooku Pro a iMacu Pro. U těchto počítačů se starají o zajišťování mnoha doplňkových funkcí, jako je dotykový OLED proužek u MacBooku Pro, nebo třeba bezpečností prvky v iMacu Pro.

Podle serveru Bloomberg však v průběhu tohoto roku uvidíme až tři nové macOS přístroje, které by měly všechny být vybavené nějakým typem koprocesoru. Ty se tak časem pravděpodobně rozšíří na většinu platformy macOS, minimálně do plného přechodu na vlastní CPU.

Nasazení vlastních specializovaných koprocesorů je poměrné logické, Applu to umožňuje zajistit maximální optimalizaci různých „vychytávek“, které tak nezatěžují výkon hlavního procesoru. To v případě přenosných zařízení také samozřejmě vede ke snížení spotřeby a tedy prodloužení výdrže.

4) Procesory pro Macy, iMacy a MacBooky

Nejen koprocesory, ale i klasické „velké“ CPU pravděpodobně již brzy začne produkovat přímo Apple. Tato problematika byla naznačena již v úvodu a nedávno jsme o ní také psali samostatný článek, proto tento bod shrneme jen krátce.

Hořká pilulka pro Intel. Počítače Apple mají za dva roky pohánět vlastní procesory

Apple v současnosti u Maců a MacBooků používá procesory Intelu, ale dle informací serveru Bloomberg v roce 2020 začne nasazovat čipy vlastní, pravděpodobně založené na platformě ARM. To by mělo umožnit jednak sjednocení iOS a macOS aplikací, o čemž se spekuluje již nějakou dobu, ale samozřejmě také lepší optimalizaci a s ní spojenou sníženou spotřebu energie.

To je důležité zejména kvůli zachování konkurenceschopnosti vůči různým (budoucím) přenosným zařízením s Windows 10, která se pomalu učí používat ARMové procesory. A ačkoliv první generace Windows zařízení s ARM procesory nijak neohromí, v budoucnu lze očekávat odladění mnohých „dětských nemocí“, což by pro Apple mohl být poměrně problém. V oblasti výdrže by mohl těmto strojům totiž konkurovat jen těžko.

Vlastní chipsety by Applu také umožnily lépe reagovat na bezpečností hrozby, jako byl nedávno široce diskutovaný Meltdown a Spectre.

5) Specializované čipy

V telefonech a další elektronice najdeme celou řadu menších jednoúčelových čipů, které ale výrobce také někde musí brát. Jedná se například o LTE modemy, paměťové čipy, nebo čipy řídící distribuci elektřiny.

A právě tyto výše vyjmenované součástky Apple zřejmě plánuje v nepříliš vzdálené budoucnosti „vzít pod svoje křídla“. Nejblíž tomu je pravděpodobně u modemů, které v současnosti nakupuje od Intelu a Qualcommu, což je poněkud nešťastné – modemy se totiž výkonnostně liší a za určitých podmínek může být rychlost internetu poměrně znatelně rozdílná. Apple se s Qualcommem navíc dlouhodobě soudí o patenty, což také není zrovna ideální situace.

iPhone X má LTE modemy od různých výrobců. Jejich rychlost se může výrazně lišit

Brzy se dočkáme pravděpodobně i vlastních čipů pro řízení spotřeby, které dle některých zdrojů zamíří do iPhonů již za rok.

Paměťové čipy pak už do značné míry Apple „produkuje“ v současnosti – je součástí konsorcia ovládajícího bývalou divizi Toshiby pro vývoj NAND pamětí.

Vyloučené samozřejmě nejsou ale ani jiné součástky, z dlouhodobého hlediska bude pravděpodobně strategií Applu si vyvíjet co nejvíce hardwaru „osobně“.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

109 komentářů

 1. Takže jak jste to myslel? Apple bude vyrábět nebo navrhovat vlastní díly? Zatím není známo, že by se Apple připravoval na výstavbu vlastních výrobních linek na cokoliv. Ať už na baterie nebo mikročipy. Při požadavcích na vývoj nových výrobních technologií, zmenšování čipů, výroba displejů atd. nebude dle mého moc rentabilní, vyrábět si součástky jen pro sebe. Takže to by musel pak nabízet i výrobu pro další zákazníky a to mi také připadá dost nebezpečné podnikání …

  • nebo jednodise zvysi cenu iphonu, vyreseno, no problem.

  • A patrne je to mysleno tak ze bude mit vlastni tovarny. Jiz dnes si vsechno navrhuje sam do posledni sroubky.

  • Ano, pochopil jsem, jak je to asi myšleno podle nadpisu článku, ale v článku samotném se píše převážně jen o návrhu a vývoji což je na hony vzdálené vlastní výrobě ve vlastních továrnách … Takže na tento rozpor poukazuji …

  • Je to poněkud zmatečné, to máš pravdu. Např u CPU jsem nikde nezahlédl, jakou litogeafii Apple vyvíjí. Tedy to spíše poukazuje opravdu“jen“ na návrh. Např.

 2. nehadejte netipujete. az uni domasturbuje nad clankem o apple tak nam to vysvetli

 3. Zatím se nám smějí, my však nabíráme sílu a své ještě řekneme.
  Nejsme trumpety, víme své.
  MS

  • xzeite nespletl jsi si clanek? Nebo jsi vcera zase chlastal?

  • Čti pozorně a pochopíš.

  • Miloš pije, jen ho nechte. Ani netušíte jaké má doma problémy.

  • SLOVovca
   Komu smrdí rum, tomu smrdí práce.
   A co na to elektrotechnici?

  • Martin (neregistrovaný) když si projdes zpětně diskuse, zjistíš že se pouze branim útokem… tak to dopadá, když tady mentymu a spol dojdou argumenty a ujdou nervy..

  • Xzeit: Ano to jsem pochopil, a rovnou se já omlouvám na útoky na tebe, choval sem se jak tupec.

  • A jak si tu krasne sam se sebou rozumis. K popukani. Tva tupost. :-D

  • Petr2: Ty mluvíš o mé tuposti ale sám jsi král tupců co přiběhne jak zdechlá krysa pro jídlo běž se zahrabat nulo, napřed se nauč etiketu pak tu diskutuj k věci ne k nesmyslům.

  • xzeite, ja myslel, ze uz nechtels na me reagovat. Tady mas pamlsek. Hodny xzeit.

  • Myslím že si mě úplně pleteš, Xzeit ani já Martin nejsem jedna a ta sama osoba jako ty a Menty proto tu teď nepíše protože jsi nyní Pert2 Máš rozdvojenou osobnost a komplex pouštět se bez důvodně a bez logiky do lidí bez uvědomění že se chováš jak pošuk? Uvědom si to už konečně. Lidi by se měli uvědomit to co vypustí na net že ne vždy je to logické ale ty to asi tak vidíš že to logické je tvé komentáře a vždy přiběhneš pro pamlsek ty sám. Zkus opak nebav se nelogicky způsobem tady máš pamlsek.

  • Stejny slovnik, stejny vetni obraty, stejna (naprosto tupa) argumentace, a kdyz uz jsi v koute a nevis kudy kam, tak zacnes tupe papouskovat to, kvuli cemu si z tebe dela legraci oponent. Xzeite, tomu se rika diskusni sebevrazda.

  • Malem bych zapomnel na pamlsek pro tebe. Tady…

  • Petr2: Stejny slovnik, stejny vetni obraty, stejna (naprosto tupa) argumentace, a kdyz uz jsi v koute a nevis kudy kam, tak zacnes tupe papouskovat to, kvuli cemu si z tebe dela legraci oponent. Xzeite, tomu se rika diskusni sebevrazda.

   Tohle jsi ale ty a tvůj případ pěkně si sebe vystihl jen si tohle ještě neuvědomuješ a cpeš to na mě nebo na Xzeita aby si se cítil že jsi ten silnější a chytřejší :D ale jo pobavil pamlsek tak je hodný Petr :D.

  • xzeite, je ti jasne, ze timto zpusobem jenom davas na odiv zjevny nedostatek intelektu a invence. Nemas ani na to vymyslet si neco vlastniho. Ale pribehls poslusne, to te chvalim.
   15 minut bezi, nezapomen.

  • Jee na i ty zde máš pamlsek za tvůj nesmysl co si tu napsal tak je hodný jen dál mě bav, :D jinak jsi mimo realitu vrat se na zem :D.
   BTW Bravo ukazuješ se jak si v koutě a nevíš jak dal a plácáš.

  • Už ani psát s toho neumíš chudáku, na pamlsek že si to stihl.

  • Martin (neregistrovaný): dobře do něj jedeš ???? skoro bych si myslel, že jsi ty a Petr2 ta jedna a ta samá osoba. ????
   Jen mu dej, povenči ho trochu. Vypadá to, že už umí nějaké kousky. Skoro bych řekl, že ne pes, ale cvičená opice ten Petr2.

   Petr2 opravu si myslíš, že jsem to já? Opravdu? ????????
   Takže mluvíš o mé tuposti, ale sám si hážeš klacky pod nohy. Nechci to tady smartmanii moc plevelit…kvůli takového potratu, jako jsi ty…

  • Nic nechám ho být v tom jeho světě chtěl sem mu pomoc ale nešlo ať si tam žije :D btw na Petr2 Pamlsek, i když si nenapsal, ty napíšeš brzy

  • Netuším co elektrotechnici, ale tvoje stará si tady nechala ponožky, nevadí, vezme si je příště.

  • Ty jsi prima šmudla, já Tebe znát, Ty mít rád prasárničky…
   Jinak chlast a žena, no uznej sám – to nejde dohromady.
   Tak se polepši, a zapoj občas i to, co máš na krku.

  • Jde to dohromady, ty chlastáš a tvoje žena má v pondělí směnu u mě. Ps: Tobě řekne že jde na manikůru

  • Když chlastám, tak žádnou nemám.
   Takže znovu – co máš na krku?

  • Má na krku piliny, takže co zmůže?

  • A mezi nohama děravý pytel, takže asi nic ????

  • htcjirka – ty drž tlamu, nebo přes ni dostaneš

  • Koukam, ze xzeit alias ahtcjirka alias mposvar to zase prehnal s alkoholem.

  • Miloši přečti si znovu můj příspěvek až budeš střízlivý, snad to pochopíš.

  • SLOVovca
   dtto.
   Tvá představa atraktivity pro ženy je zcestná.
   Ty být se svým nickem v zájmu jiného.
   Ty být vyhledán a kontaktován.
   Ty čekat a oni přijít.
   Potom si Tě všichni vzít.
   Žádná žena ani manikúra nebýt příteli.
   A nakonec si oni vzít i Tvůj Samsung… Game over.

  • Rob (neregistrovaný) Alias máš možná v hlavě. Pořád nevíš, jak se zaregistrovat? ????

  • Yegor: Copak pusino? ???????????? Vrať se zpátky na dětské pískoviště plácat bábovičky.

  • xzeit/mposvar/htcjirka, priste mene okate.

  • htcjirka: přesně tak mi to taky přijde. Takové to pošťuchovani na ZŠ, vyhrožování že dostaneš. Bohužel sem píši i děti bez názoru. Počkáme až dospějí, pak se možná s námi budou moci pobavit na úrovni…

  • Rob (neregistrovaný): tady jde krásně vidět, že ses zrovna nedávno naučil číst a zabrouzdal na smartmanii. Před pár lety jsi tady ještě nebyl, jinak bys zjistil že htcjirka, xzeit a mposvar jsou tady již několik let a určitě to není jedna a ta samá osoba. To není jak ty, že zde přispíváš bez registrace a používáš pokaždé jiný nick, aby vás jakože bylo víc ????

  • Na tve rady nikdo neni zvedavy, xzeite/htcjirka/mposvar. Zaregistuji se, az budu ja chtit a klidne trikrat, stejne jako ty. Ale nemam duvod, ty tupce. Uz to chapes?

   Nebo me snad chces opravdu presvedcit, ze nekdo tak tupy jako ty, se v populaci vyskytuje vicekrat a dokonce nahodou chodi na ten samy web magazin a odpovida uplne stejne? Adoruje uplne stejne nesmysly? To ti tak zeru.

  • Takový jako ty, nikoho urazit nemůže. Takže nevím, o co se snažíš. Asi si pleteš pojmy. Přikláním se jen k tomu, co má nějaký smysl řešit. Pokud je nějaká technologie smysluplná a narážíš na ty tři, které tady pořád zmiňuješ, jsou to zrovna právě ony, které již byly reálně využité a které přinesly v daných oblastech výrazné zlepšení. Vše je založeno na faktech. Ale pokud ses s tím osobně nesetkal, nebo je nevyužiješ, tak raději mlč. Plyne z toho jen to, že nic nevíš.

  • Rob: xzeit alias htcdirka je takový Jekyll a Mr. Hyde. Píše si tu sám se sebou a snaží se přesvědčit, že ho tu ještě někdo nemá za blbce. :D

   xzeit/htcjirka: Proč by se měl někdo povinně registrovat? :D Ty tu máš registrováno profilů, takže očividně to k ničemu nepomůže. To jak sis tu zakládal další profily, když jsi dostal tenkrát ban, to si vždycky pamatujeme :D

  • Teplým křížem krážem

   [odkaz]

  • htcjirka: :DDDDDDDDDDDDDD
   Tak ten je jasnej.

  • htcjirka: Ale jiříku, už jsi starší, tak zakup brýle, já psal, že to není můj účet. Proto se na forech používají přezdívky, aby si pak uživatelé nemohly skety jako jsi ty dohledat. Nicméně htcjirka je na českých forech určitě jen jeden :) A pokud člověk pohledá, tak zjistí, co za udavače jsi :D

   [odkaz]
   :DDDDDDDDD

  • :-D Bacha, teď už budu xzeit, mposvar, htcjirka, marty08 ????????

  • xzeit: Tak je to správně, k noze :)

  • Takhle voláš na svého přítele křížem krážem. ???????? Dáváš mu vodítko, a nebo ho pouštíš na volno když ho jdeš ven venčit? ????

  • Kdo je tento primitiv pod prezdivkou xzeit? Redakce, neni nejvyssi cas na ban?

  • Lidi nechápu proč furt valíte do Xzeita jste idio.ti vážně. Taky sem do něj valil ale pochopil sem že sem já idi.ot co do něj valí. On není špatný píše dobře jen vy máte nasrxáno v hlavě.

  • xzeit: I kdyby ti kluci tam byli teploušové, tak to je důvod jim nadávat? Je vidět, co jsi za člověka, jak htcjirka – odpad společnosti :)

  • Menty: Ale ty se chováš úplně stejně bez mozek co se chová jak malé dítě.

  • Martin: Děkujeme za názor, tady máte klíčenku.

  • Menty: Tak mi vysvětli tvé stupidní chováni k člověku, Pokud je pro tebe Xzeit a HTCJirka odpad proč na ně musíš reagovat? honíš si ego? ale přitom jsi horší než oni dva, měl bys ses naučit etiketu a pak začít reagovat na druhý.

  • Martin (neregistrovaný): nevím kdo jsi, ale gratuluji. Napsal jsi to hezky. V každém případě to, že si to tady do někoho pustím je jen důsledek toho, že někdo začal do mě (bavím se teď o výměně názorů). To že tady řeším nějakou technologii a někdo tady začne spamovat, nadávat apod. je pro mě jen spouštěč mimo téma a umím si to taky vychutnat. Radka (neregistrovaný) zase další Nick… Jich tady ale postupně přibývá, jedeš podle kalendáře?

   Menty : jdi se raději vyvencit. Venku je hezky. Nezapomeň sáčky na… Víš co… Poslední dobou se… R. ES. Těch h. Docela dost.

  • Martin (neregistrovaný) když si projdes zpětně diskuse, zjistíš že se pouze branim útokem… tak to dopadá, když tady mentymu a spol dojdou argumenty a ujdou nervy.

  • Xzeit: Jsem to stále já ten co psal s chybami a taky ten co se zbytečně do tebe navážel.

  • Úplně vidím jak se do mě Menty pustí že sem na tvé straně Xzeite :D

  • xzeit: Však jak jsem řekl, někdo něco řekne a už přiběhneš :) Pejsek jsi ty a Petr2 je tvůj páníček :) Však už za chvíli zas přijde nějaký ten aport, tak koukej sledovat i jiná vlákna, ať nic nezmeškáš.

   A díky, vyvenčit se půjdu. Jsem rád, žes uznal, že to zvládnu sám :) Ty si počkej na páníčka Petra2, nejsi totiž způsobilý sám cokoliv dělat.

  • Clovek si na vikend vyjede mimo civilizaci a xzeit se nam tu takto hezky odkope. Martin, ktery vzdycky poslusne do 15 minut pribehl a spilal redakci, proc nemaze me prispevky a nebanuje me za pistalku na xzeita (A, H a X), sem jakoby nahodou poslusne prispecha xzeitovi na pomoc a brani ho tady do roztrhani tela. xzeite, zes neskonale hloupy uz vime, ale toto je moc hloupe i na takoveho tupce jako ty.

  • Redakce, opravdu jste vytvorili automaticky filtr na schvalovani na kombinaci AM0LED, H44C a Xen0n? Co si chudak xzeit ted pocne? Vzdyt bez techto technologii neni mozne pro nej existovat.

  • Petr2 (neregistrovaný): Tys tu chyběl, bez tebe to nebylo ono :D. Copak byl si se léčit a rozhodli se tě zas pustit k netu :D? hodně zdaru u Chocholouška :D už by tě mohl vyléčit a naučit tě etiketu slušného chování k lidem a ne se chovat jak pošuk co tu musí vylévat své nudné Ego.

  • BTW: Vím že jsi to ty Menty s X nickama jako vždy nezklamal a ukazuješ jak si hloupý den co den, já se ti nesměji jen tě upozorňuji nedávej to tak najevo nebo se ti to vymstí.

  • Xzeite/Martine, pekne sis nabehl, hned mi to bylo divne:
   [odkaz]

   A opet pekne poslusne pribehl. Tady mas pamlsek.

  • Petr2: Jednoduché řešení: nemá cenu na tebe reagovat, zbytečné spamy na něco co tu nemá nic co společného s Applem. Přeji Hezký Zbytek Dne.

  • Tak to zkus xzeite. Zatim ti moc neslo a poslusne vzdycky pribehnes. At uz jako xzeit nebo jako Martin, prip. oboji :-D

  • Mě se líbí, jak si tu každý plácá co chce :D

   Jawa je jednou z nejznámějších českých průmyslových značek minulého století. Název Jawa složil zakladatel společnosti inženýr František Janeček z počátečních písmen svého jména a německé firmy Wanderer, od níž koupil licenci na výrobu prvních motocyklů.

   Jawa nedávno zrekonstruovala svůj výrobní areál v Týnci nad Sázavou a následně zahájila i rekonstrukci svého výrobního programu, což se začíná pozitivně odrážet v prodejních výsledcích značky.

   Se značkou Jawa na palivové nádrži bylo podle údajů Sdružení automobilového průmyslu v loňském roce vyrobeno 1331 strojů, což je sice oproti dobám její největší slávy téměř jako kapka v moři, ale meziročně se jedná o zhruba 8% nárůst.

   Firma loni vyvezla 1157 motocyklů, což je meziročně o procento více. Na domácím trhu Jawa prodala 174 motocyklů, což představuje růst proti roku 2016 o 120 procent. Za obrovským skokem prodejních výsledků na českém trhu stojí především nové modely, zatímco ty tradiční slaví úspěchy za hranicemi.

  • SLOVovca (neregistrovaný): Tady je to normální což sis mohl všimnout. Že zde nic kloudného k článku komenty nejsou a je to tu samé plácání nesmyslů.

  • SLOVovca (neregistrovaný)
   Ty co nezkopíruješ, tak je s chybou v gramatice.
   Skloňování zájmen – tam bych začal – analfabete.

  • 8.4.2018 v 19:39
   Mposvar – Martin Pošvář, bydlíště : Dobruška.

   Tvojí současnou adresu a telefon sem dávat nebudu, to by už nebyla legrace

   Jednoduché …..

   Oni si pro tebe přijít, ty být drzá huba …

  • mposvar: A tobě nic neříká etika slušného chování že? Uč se a jednou ti to dojde.

  • htcjirka Jak chceš :-)

 4. Rob (neregistrovaný): co kdyby sis koupil brýle? Reaguješ na Miloše a píšeš xzeite. Vím kde by ti pomohli.

 5. Jsem opravdu nadšený z uvedeného v článku:
  …To je důležité zejména kvůli zachování konkurenceschopnosti vůči různým (budoucím) přenosným zařízením s Windows 10, která se pomalu učí používat ARMové procesory.
  Tak se to snad na druhý pokus ujme.

  • Druhý? Spíš pětadvacátý :-) Nadella se musí především naučit křičet kouzelnou MS mantru “Developers, Developers!” jinak úspěch nepříjde. Dlouhodobí majitelé iOS a Android platforem nemají důvod switchnout. Vidím to na max. 5% share

  • Asi tak, xzeit alias mposvar alias htcjirka se uz uplne zblaznil a je naprosto odtrzeny od reality. 5 procent, takto jsi hodne velky optimista. ukazalo se, ze tohle je predem odsouzeno k zaniku stejne jako WinRT.

  • Nadella neboli Nutela je především úspěšný hrobař.

  • Výše v příspěvku byl můj první pokus,proto je tento druhý.
   Nikoliv od MS k dosažení potřebného výsledku.

  • Mposvar – Martin Pošvář, bydlíště : Dobruška.

   Tvojí současnou adresu a telefon sem dávat nebudu, to by už nebyla legrace

   Jednoduché …..

   Oni si pro tebe přijít, ty být drzá huba …

  • SLOVovca (neregistrovaný)
   Já být co Ty potřebovat.
   Já si Tebe vzít a dát čumáček na čumáček.
   Já Ti popřát další dobrý čuch.

  • Je čas na trochu sportu ….
   Tak zase zítra Milošku ? Hezky se vyspi, jistě to máš zítra až nad hlavu, pozdravuj ve 3tím patře. pa

  • Já vím přesně kdo to je, lehce dohledatelná informace na internetu … Nic co by se muselo dlouho hledat. Práce, telefon , prostě vše.
   Ten internet nám byl čert dlužen, takhle může být někdo drzej, někdo si ho najde a rozbije mu čenich :D

  • A jestli má bráchu, tak to bude asi smůla pro bráchu :D :D :D

  • Neděláš dobře, Miloši ….
   Bydlíš v hezkém kraji, rád se projíždím s bandou na motorkách po krásách naší republiky. A dost se zajímáme o regionální rozvoj ….
   Neděláš dobře, Miloši ….

  • Tak tady máš ode mne něco na cestu:
   [odkaz]

  • Hele, pokud ten mgr. je tvůj bratr, tak je smutné že má takového bratra. Pokud ten mgr. jsi ty tak je to naprosto k pláči.
   V každém případě smutný příběh.
   Zklamu tě, už si s tebou nebudu dopisovat, myslím že mi jedna srážka s blbcem stačila. Již se budu jen smát tvým dnešním i budoucím příspěvkům.
   Ale na zkoušku zkusím poslat screeny teto diskuze na úřad. Ještě se chci víc zasmát.
   Ahoj

  • No tak to je alespoň veselý konec.
   Vše co uznáš za vhodné pošli kam potřebuješ.
   Budu nesmírně potěšen, že mohu pobavit nejenom Tebe, ale i další.
   Hezký večer.

 6. V mládí jsem se učil hrobařem, jezdit s hlínou, jezdit s trakařem, kopat hroby byl můj ideál! Jezdit s hlínou, jezdit s vozíkem, s černou rakví, s bílým pomníkem, toho bych se nikdy nenadál! V mládí jsem se učil hrobařem, jezdit s hlínou, jezdit s trakařem, kopat hroby byl můj ideál! Jezdit s hlínou, jezdit s vozíkem, s černou rakví ..

  • Premiér, trpaslíci a hrobař

   PRAHA Bylo mu šestadvacet let, když explodoval. Jedna ze čtyř obětí obchodu s lehkými topnými oleji na Zlínsku; jmenoval se příznačně – Marek Lehký. V noci z 29. na 30. března 1995 v Kvasicích na Kroměřížsku byly na jeho těle dálkově odpáleny tři kilogramy výbušniny. Zpráva z tisku: „Tělo bylo rozmetáno do širokého okolí a oběť identifikována jen podle vzorků krve, otisků prstů, zbytků tkáně a hodinek, které poznala adoptivní matka.“ Hrobař měl práci…
   Původně to byla píseň o psu Vendelínovi. Psala se 70. léta a hudba byla laděna do dechovky. Skupinu založil František Hrnčiřík; už tehdy se jmenovala Premier. Uběhla řada let, syn Dan se potatil a naučil na baskytaru. Jeho vrstevníci generačně obměnili složení proslulé zlínské zábavové kapely; název si ponechali.
   Zdroj: [odkaz]

 7. 80 komentarov a ani jeden k teme = vela klikov a obnovovani = zobrazovanie reklam = smartmania je spokojna

  = kvalitny web

  • No pokud mají adblock tak nic :D takže by měli už mazat.

  • adblock samozrejme tuto pouzivam – lebo si naozaj uprimne myslim ze tento server si nezasluzi podporu ☺️

  • Bohužel, je to tak. No nic, je na čase přestat se vozit po tom slabochovi Petr2 (neregistrovaný)….. Dělám to pro server smartmania.cz a lidi, především registrované normálně diskutující. Retardi(Petr 2 a spol neregistrovaných slov čele s Mentym křížkem) ať když tak píši do SZ. Odpovím.

  • Už sem se registroval :D

  • To je dobře. ????

  • Mikrofony H44C a x€non dneska nebude ?

  • Ano o těchto technologiích jsem schopen diskutovat. Ovšem s někým, kdo tomu rozumí.

   Pohádky o pejskovi a kočičce si ale nechej pro někoho jiného.

  • Hodnej pejsek, netrvalo to dlouho.

  • Bobek :-D na tady pamlsek :-D

  • xzeit: Nejmenuju se křížek, ale to nic, chytrému napověz, dál to znáš. A další lži – retard nejsem (jelikož retardi neumí ovládat PC a já sem očividně píšu) a jsem zároveň taky registrovaný. A nevím, proč by ti měl jako někdo psát, kor ještě po tom, co tady předvádíš :D Spíš to tak vypadá, že sis založil další účet, aby ses tu mohl plácat po zádech. Tebe fakt museli doma hodně mlátit.

  • Vše je o lidech.

  • Imperátor – „lebo si naozaj uprimne myslim ze tento server si nezasluzi podporu., vela klikov a obnovovani = zobrazovanie reklam = smartmania je spokojna.“
   Smartmánie ztrácí kredit už delší dobu, a je to bohužel čím dál horší. Rychlé šípy odrostly, zapálení pro koníčka ochablo. Teď už je to jenom stroj na prachy, i když p.Hrma tomu říká – „…máme jiné priority.“ Smutek.

  • V době kdy ještě nebyl žádný Android byla Smartmania seriozní server ze kterého jsem hltal každý článek a recenzy o WM .
   Jenže, pak tu byl Android a zkostnatělá redakce se stále snažila protlačovat Lumie s WP, WM . Takže to šlo do kytek protože začali hádky iOS vs AOS vs WM . A redakce stále dokola a zvesela pokračovala v prosazování (upřenostňování) čehokoliv co se týkalo Windows.
   A teď tu máme jen diskuze ve které je zábava číst i přispívat, hlavně že to není o článku :D

  • To máte o našem webu trochu zvláštní obrázek. Nikdy jsme žádné platformě nenadržovali ani ji nijak neupřednostňovali. Ale ono když píšete o několika platformách a každá má svoje příznivce, tak se to pak odrazí i v diskuzi, a často bohužel dost negativně, jelikož si každý prosazuje „tu svoji“.

  • samozřejmě „recenzi“

  • SLOVovca (neregistrovaný)
   Tak se podívej výše, čím jsi nás tu obohatil.
   Proto píšu že je to o lidech – kdo se chce předvádět, má zde prostor.
   Jenom my jsme dlouhodobě nastavili jinou úroveň – jenom my.

 8. Hodnej pejsek, netrvalo to dlouho.

 9. Jen chyba v článku – Macbooky Pro ještě nemají koprocesory zabudované.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).