Domů » Bleskovky » iPhone X má LTE modemy od různých výrobců. Jejich rychlost se může výrazně lišit

iPhone X má LTE modemy od různých výrobců. Jejich rychlost se může výrazně lišit

Pokud výrobce libovolného (vlajkového) smartphonu získává některé komponenty z více zdrojů, může se těšit na jejich konfrontaci ze strany uživatelů a médií. V minulosti porovnání neutekly fotoaparáty v telefonech Samsung, paměti u smartphonů Huawei či čipsety v iPhonech. I když se rozdíly pohybovaly v řádech jednotek procent, vznikaly aplikace, které mají odhalit kus s tím „lepším“ hardwarem. iPhone X používá LTE modemy od Qualcommu (X16, a Intelu (XMM7480); jak si vedly v přímém souboji analytické společnosti Cellular Insights?

Podle zjištění společnosti si lépe vedou modemy od Qualommu – poskytují vyšší rychlost za každé situace, nejvíce je rozdíl patrný v místech se slabým signálem; při -120 dBm například modem od Qualcommu stahoval o dvě třetiny rychleji než jeho konkurent. Nutno podotknout, že výsledky mohly částečně ovlivnit sítě operátorů. Srovnávací testy byly prováděny v u nás nepoužívaném pásmu 4 na frekvenci 1 700 MHz. Stejné rozdíly by měly vykazovat iPhony 8 a 8 Plus, které používají totožné modemy.

Pokud chcete zjistit, jaký LTE modem váš iPhone používá, zavítejte do Nastavení – Obecné – Standardy a zde koukněte na položku Model. Telefony s modemem od Qualcommu mají označení A1865, ty s Intelem pak A1901. Na našem trhu by se měla prodávat jen verze s modemem od Intelu, model A1865 je k dispozici zpravidla u zahraničních operátorů provozujících CDMA sítě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments