Domů » Bleskovky » Samsung vydělává na iPhone X víc než u vlastních zařízení

Samsung vydělává na iPhone X víc než u vlastních zařízení

iPhone X je jedinečným zařízením, a to především díky vůbec prvnímu využití OLED panelu pro smartphony z „jablečné rodiny“. Nové displeje Applu nedodává nikdo jiný než jejich největší distributor – společnost Samsung. Ta si za nové panely účtuje celkem slušné částky a není tak s podivem, že mu nový iPhone vynáší hodně peněz. Dokonce více, než vlastní vlajkové lodě.

Samsung novému iPhone X dodává nejen samotný OLED panel, ale rovněž také baterie. Z každého prodaného iPhone X pak putuje Samsungu do peněženky rovných 110 dolarů (asi 2 435 Kč). Pokud uvážíme odhadované prodeje v rozmezí kolem 130 milionů kusů, pak si Samsung zcela nepochybně díky novému modelu hezky „namastí kapsy“.

Zajímavější je však skutečnost, že si tímto způsobem vydělá společnost mnohem více, než prodejem vlastních vlajkových lodí Galaxy S8/S8+, a to o přibližně 4 miliardy dolarů (asi 88,26 miliard Kč). Je tedy jasné, že by se byznys Samsungu bez Applu jen tak neobešel, a jedna strana tak do značné míry závisí na té druhé.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Citujem: „Zajímavější je však skutečnost, že si tímto způsobem vydělá společnost mnohem více, než prodejem vlastních vlajkových lodí Galaxy S8/S8+, a tomu už říkáme rozdíl.“

  – Aky rozdiel? Kolko dollarov? Nieje uvedena hodnota,kolko zarobi samsung na jednej Galaxy S8/S8+.

  • Lukáš Čambala

   Omlouvám se, kousek textu se mi někam při psaní zatoulal, nyní je už vše uvedeno na pravou míru ;).

 2. ???? ježišmarjá, co je tohle za demagogickej žvást?!? ???????????? prej: „Je tedy jasné, že by se byznys Samsungu bez Applu jen tak neobešel“ – to jakože samsung bez applu by zašel ( jasně???????????? a důvod???) a naopak apple s Ipohone X bez OLEDu by jako trhal prodejní rekordy nebo cože??? ( no jasně ????????…, co je teda jasné?!?) ???????????????????????? PS pro autora (85) :vždyť logicky je to úplně naopak, ne?!? ????????????

  • Zkus mozna pridat nejake smajliky, tvemu prispevku to doda na serioznosti a vaznosti.

  • Serióznost u tohohle žvástů?!? ???????????? nenech se vysmát ????????????????

 3. Nechápu jak na tom může vydělávat víc nez s8, když se ještě kloudně neprodává…

  • Typ neznamená, že ty displeje Applu neprodali ne? Pár milionů jich u Foxconnu&Pegatronu už ležet může. Nebo jak si představuješ výrobní proces? Lusk lusk z písku do regálů?:)

 4. pánové…Kežba, Taib…ekonomika je pro vás asi hodně vzdálený pojem,co? Víte ono existují ekonomické pojmy jako jsou vstupní náklady, marže, zisky, režie atd. atd., ekonomické modely a statistiky a taky krátkodobé a dlohodobé plány. Tohle všechno sečteno a podtrženo vám dá nějaké číslo. To číslo musíte +- předem docela přesně znát, než vůbec začnete telefon vyrábět a uvedete na trh. Nebo si myslíte, že v Samsungu či Applu sedí pár idiotú, kteří se ráno vzbudí a řeknou si vyrobíme nový telefon? Obě firmy zaměstnávají poměrně slušný počet lidí na ekonomickém oddělení, aby tohle celé byli schopni ukočírovat. Jenže tohle je obyčejným lidem na míle vzdáleno v chápání jen jako celku, ne tak v dílčích záležitostech.

  a ANO, Samsung by opravdu velice tvrdě pocítil, kdyby Apple přesunul výrobu součástek do svých přístrojů k jinému výrobci. Al to ty asi nemůžeš pochopit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).