Domů » Bleskovky » Samsung vydělává na iPhone X víc než u vlastních zařízení

Samsung vydělává na iPhone X víc než u vlastních zařízení

iPhone X je jedinečným zařízením, a to především díky vůbec prvnímu využití OLED panelu pro smartphony z „jablečné rodiny“. Nové displeje Applu nedodává nikdo jiný než jejich největší distributor – společnost Samsung. Ta si za nové panely účtuje celkem slušné částky a není tak s podivem, že mu nový iPhone vynáší hodně peněz. Dokonce více, než vlastní vlajkové lodě.

Samsung novému iPhone X dodává nejen samotný OLED panel, ale rovněž také baterie. Z každého prodaného iPhone X pak putuje Samsungu do peněženky rovných 110 dolarů (asi 2 435 Kč). Pokud uvážíme odhadované prodeje v rozmezí kolem 130 milionů kusů, pak si Samsung zcela nepochybně díky novému modelu hezky „namastí kapsy“.

Zajímavější je však skutečnost, že si tímto způsobem vydělá společnost mnohem více, než prodejem vlastních vlajkových lodí Galaxy S8/S8+, a to o přibližně 4 miliardy dolarů (asi 88,26 miliard Kč). Je tedy jasné, že by se byznys Samsungu bez Applu jen tak neobešel, a jedna strana tak do značné míry závisí na té druhé.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments