Anonymous nepolevují. Nově získali přes 400 tisíc e-mailů ruských korporací

Anonymous

Hnutí Anonymous je ve svém boji proti Ruské federaci neúnavné. Po odhalení jmen ruských vojáků, kteří se údajně podíleli na masakru v Buči, smazání dat úřadu civilního letectví či napadení sociální sítě VKontaktě si mohou členové tohoto hnutí připsat další úspěch. Tentokrát se jim podařilo odcizit stovky tisíc e-mailů ruským ropným, plynárenským, hutním či těžařským firmám.

Tvrzení Anonymous potvrdil také server CyberNews, podle kterého se hackerům podařilo odcizit přibližně 400 GB dat. Například společnosti Aerogas přišla o více než 145 GB tvořících zhruba sto tisíc e-mailů a firmě Petrovsky Fort schází přibližně 244 GB, v nichž se ukrývá více než 300 tisíc e-mailů.anonymous maskaNepřehlédněte

Anonymous hackli ruský cenzurní úřad a zveřejnili statisíce tajných dokumentů

Hackerské útoky na různé instituce a firmy v rámci Ruské federace se ukázaly být obzvláště efektivním způsobem boje. Od začátku konfliktu na Ukrajině se hnutí Anonymous podařilo zveřejnit více než 2 miliony e-mailů, přičemž nyní popisovaný útok byl doposud tím největším – všechna data byla odcizena za pouhý den.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku