Domů » Bleskovky » Android Wear 2.0 se odkládá na příští rok: Nová verze pro vývojáře přináší obchod aplikací

Android Wear 2.0 se odkládá na příští rok: Nová verze pro vývojáře přináší obchod aplikací

Velká aktualizace hodinkové platformy Google nabírá zpoždění – i když se příchod Android Wear 2.0 očekával ještě v tomto roce, nakonec k němu dojde až na jaře 2017. Namísto vydání očekávané ostré verze Google rozšíří program developer preview a vydá ještě několik testovacích verzí – jedna vyšla včera, další přijde ještě do konce letošního roku. Google si bere čas navíc na finální ladění softwaru na základě zpětné vazby od vývojářů.

android-wear-20-dev-3

V pořadí třetí vývojářské preview přináší přímo do hodinek obchod aplikací Google Play, který umožňuje stahovat aplikace a ciferníky přímo z hodinek, aniž by byla nutná instalace na telefon. Vyhledávání v hodinkovém obchodě je možné hlasem, klávesnicí či ručním psaním, uživatelé mohou přepínat mezi více účty, případně se stát beta testery některých aplikací a ciferníků. Nákup placených titulů však vyžaduje autentizaci přes telefon, byť v příštích verzích by měla odpadnout i tato nutnost.

Play_Store.0

Odložení startu Android Wear 2.0 by nemělo ohrozit premiéru nových hodinek, velcí hráči jako LG, Lenovo či Huawei letos žádné hodinky s Android Wear nepředstaví, poslední jmenovaný navíc údajně platformu Google vymění za Tizen OS od Samsungu (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Armies (neregistrovaný)

    Někde jsem četl že by hodinky od ASUS „ZenWatch 3“ by měl pohánět Android Wear 2 ale ty by měli na trh jít už někdy v říjnu tohoto roku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).