Domů » Bleskovky » Huawei dá údajně sbohem Android Wear: Příští chytré hodinky má pohánět Tizen

Huawei dá údajně sbohem Android Wear: Příští chytré hodinky má pohánět Tizen

Společnost Huawei se začíná vzpírat Googlu. Nedávno se spekulovalo o tom, že čínský výrobce připravuje vlastní mobilní operační systém pro případ, kdyby Android přerostl Googlu přes hlavu (více informací); nyní z Jižní Koreji přicházejí zprávy o tom, že Huawei u svých příštích hodinek vymění platformu Android Wear za systém Tizen OS od Samusngu.

5a5_img01 TIP: Podívejte se na naši videorecenzi Huawei Watch

Důvodem má být fakt, že je Google málo kooperativní a zavádí pro výrobce čím dál striktnější pravidla, zatímco Samsung nabízí svému čínskému partnerovi otevřenou spolupráci. Systém Tizen je vyvíjen jako open-source a ve světě hodinek od Samsungu má již vybudovaný poměrně rozsáhlý ekosystém; korejský gigant navíc nasazuje Tizen i do svých chytrých televizorů a do několika smartphonů prodávaných v Asii. Jsme zvědaví, zda Huawei do tohoto vlaku nastoupí také, nebo zůstane věrný systémům od Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments