Domů » Bleskovky » Huawei dá údajně sbohem Android Wear: Příští chytré hodinky má pohánět Tizen

Huawei dá údajně sbohem Android Wear: Příští chytré hodinky má pohánět Tizen

Společnost Huawei se začíná vzpírat Googlu. Nedávno se spekulovalo o tom, že čínský výrobce připravuje vlastní mobilní operační systém pro případ, kdyby Android přerostl Googlu přes hlavu (více informací); nyní z Jižní Koreji přicházejí zprávy o tom, že Huawei u svých příštích hodinek vymění platformu Android Wear za systém Tizen OS od Samusngu.

5a5_img01 TIP: Podívejte se na naši videorecenzi Huawei Watch

Důvodem má být fakt, že je Google málo kooperativní a zavádí pro výrobce čím dál striktnější pravidla, zatímco Samsung nabízí svému čínskému partnerovi otevřenou spolupráci. Systém Tizen je vyvíjen jako open-source a ve světě hodinek od Samsungu má již vybudovaný poměrně rozsáhlý ekosystém; korejský gigant navíc nasazuje Tizen i do svých chytrých televizorů a do několika smartphonů prodávaných v Asii. Jsme zvědaví, zda Huawei do tohoto vlaku nastoupí také, nebo zůstane věrný systémům od Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. LufyCZ (neregistrovaný)

  Plánoval jsem pořídit Huawei W2, teď už nechci :-/

  • RH (neregistrovaný)

   Tizen je lepší na úsporu baterie …řádově o dny

   • Michal (neregistrovaný)

    RH: zajímalo by mě z čeho čerpáte.. s Tizenem se dostanu na týden nebo jak? Navíc W2 jentak neuvidíme, viz starší článek, který vyšel na smartmanii :)

   • LufyCZ (neregistrovaný)

    Nemám problém s výdrží baterie (pokud vydrží od rána do večera) a Tizen je ,,noname“ os, který nemá potenciál, protože na AW se soustředí mnohem víc develporů.

  • pedes (neregistrovaný)

   Zatím bych to viděl jako spekulaci, kterou bych bral vážně ve chvíli, kdy o ní Huawei uveřejní nějakou informaci. Mimo to, stávající HUawei Watch (mimochodem velmi kvalitní a hezké) umí komunikovat jak s telefony s Androidem tak s iOS. Čili změna by musela být přínosem pro uživatele.

 2. RH (neregistrovaný)

  Porovnávám první a druhý hodinky od Samsungu. První hodinky gear měly výdrž asi den a druhé které mám mají tizen a dostal jsem se na 4 dny .

  • Peter Kotrčka (neregistrovaný)

   mam nokiu 301 a vydrzi 10 dni a mam nokiu 520 a vydri len 2, Nokia series 40 je teda lepsi na baterku ako WP.

 3. Martin Alexandr

  Rad bych aby Tizen spolupracoval i s windows :) urcite bych nejake koupil… a nebo udelat hodinky s windows 10 iot

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).