Domů » Bleskovky » LG, Huawei a Lenovo Moto: Letos žádné hodinky s Android Wear

LG, Huawei a Lenovo Moto: Letos žádné hodinky s Android Wear

Zdá se, že Asus ZenWatch 3 budou pro letošní rok posledními chytrými hodinkami poháněnými platformou Android Wear, tedy alespoň od zaběhnutých výrobců smartphonů. Pokud jste se těšili na Huawei Watch 2, LG Watch Urbane 3 či Moto 360 (2016), musíme vás zklamat.

watches

Redaktoři serveru ZDNet dostali od těchto tří výrobců vyjádření, že letošní rok již v jejich podání žádné hodinky nepřinese. Chytré hodinky zřejmě nebudou artiklem, který bude obměňován v roční periodě, ostatně vývoj v tomto segmentu zase tak rychle kupředu nejde. Pro připomenutí, loňský veletrh IFA přinesl Huawei Watch, Moto 360 (2015) a Samsung Gear S2, letos upgradoval pouze Samsung. Není se čemu divit, zájem spotřebitelů ochabl a dodávky smartwatch klesly podle IDC i Applu, a to dokonce o 55 procent oproti loňskému roku.

android-wear-2.0-keyboard

Je možné, že se trh pohne kupředu s novou verzí platformy Android Wear 2.0, která bude k dispozici později v tomto roce. Nových hodinek bychom se tak mohli dočkat již v lednu na veletrhu CES, případně na konci února na MWC, jejich výrobci si však nejdříve musí na základě chování trhu spočítat, zda se jim investice tímto směrem vůbec vyplatí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments