Domů » Bleskovky » LG, Huawei a Lenovo Moto: Letos žádné hodinky s Android Wear

LG, Huawei a Lenovo Moto: Letos žádné hodinky s Android Wear

Zdá se, že Asus ZenWatch 3 budou pro letošní rok posledními chytrými hodinkami poháněnými platformou Android Wear, tedy alespoň od zaběhnutých výrobců smartphonů. Pokud jste se těšili na Huawei Watch 2, LG Watch Urbane 3 či Moto 360 (2016), musíme vás zklamat.

watches

Redaktoři serveru ZDNet dostali od těchto tří výrobců vyjádření, že letošní rok již v jejich podání žádné hodinky nepřinese. Chytré hodinky zřejmě nebudou artiklem, který bude obměňován v roční periodě, ostatně vývoj v tomto segmentu zase tak rychle kupředu nejde. Pro připomenutí, loňský veletrh IFA přinesl Huawei Watch, Moto 360 (2015) a Samsung Gear S2, letos upgradoval pouze Samsung. Není se čemu divit, zájem spotřebitelů ochabl a dodávky smartwatch klesly podle IDC i Applu, a to dokonce o 55 procent oproti loňskému roku.

android-wear-2.0-keyboard

Je možné, že se trh pohne kupředu s novou verzí platformy Android Wear 2.0, která bude k dispozici později v tomto roce. Nových hodinek bychom se tak mohli dočkat již v lednu na veletrhu CES, případně na konci února na MWC, jejich výrobci si však nejdříve musí na základě chování trhu spočítat, zda se jim investice tímto směrem vůbec vyplatí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Pokud se nepletu, je od Qualcommu nový čipset, který umožňuje tenčí konstrukci, takže vývoj zde je. Ale očividně se trh začíná profilovat, tradičně Apple&Samsung obsadili heind, nižší cenové spektrum fitness náramky s notifikací. A co si budeme nalhávat, ona i ta stabilita Apple+Apple Samsung+Samsung je prostě vyšší, než cosi+cosi, BT technologie sama o sobě je poměrně mizerná.

  2. Michal (neregistrovaný)

    Ke komentáři se stabilitou: Docela by mě zajímalo z čeho tak soudíte. Huawei + OnePlus bez žádného problému. Na druhou stranu s tím, že obecně BT je dost diskutabilní technologie se nedá než souhlasit.

    K článku: Konkrétně u Huawei Watch bylo avizováno, že dostanou Android Wear 2.0, takže se dalo celkem předvídat, že nový model jen tak neuvidíme.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).