Android P v přípravě: dostane gesta, která známe z iPhone X

Už příští měsíc Google na konferenci I/O odhalí funkce příští verze systému Android, která se zatím ukrývá pod písmenkem P. Majitelé smartphonů Pixel mohou její první preview testovat, změny však zatím nejsou nijak revoluční (kompletní přehled). Nyní se však zdá, že Google bude sahat do samotné filozofie ovládání systému.

Screenshot z neveřejného sestavení, který zveřejnil Google přímo na svých stránkách pro vývojáře, odhaluje nové rozložení ovládacích prvků. Kolečko pro návrat na domovskou obrazovku nahrazuje vodorovný pruh, tlačítko pro multitasking zmizelo úplně. Ovládání má být údajně podobné jako u iPhone X (recenze), multitasking se má otvírat gestem tažením nahoru. Tlačítko šipky zpět se má objevovat pouze v situacích, kdy bude dávat smysl, jinak se bude automaticky skrývat; viditelné nemá být například na domovské obrazovce. Zajímavé je, že toto zjednodušené rozhraní už jsme dříve viděli na uniklém renderu telefonu Moto Z3 Play.

Google už obrázek odstranil

Paradoxně Google po medializaci tohoto screenshotu provedl na zdrojových stránkách jeho oříznutí, takže ovládací prvky při spodní straně již vidět nejsou. Tímto krokem ovšem dodal spekulacím o novém způsobu ovládání větší kredibilitu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku