Amazfit vylepší aplikaci Zepp. Dostane nové funkce týkající se zdraví

zepp app amazfit

U chytrých hodinek od Xiaomi to byl vždycky trochu zmatek. Část nositelné elektroniky vyrábělo Huami pod značkou Amazfit, ale něco si vyrábělo Xiaomi samo, především populární fitness náramek Mi Band. Z toho důvodu měla nositelná elektronika se značkou Xiaomi vždy dvě aplikace, které spolu nekomunikovaly. Huami svůj Amazfit nicméně přejmenoval na Zepp a znatelně jej vylepšil. A podle všeho s tím rozhodně ještě neskončil.

Americké úřady právě schvalují zařazení EKG a měření krevního tlaku pro aplikaci Zepp, jak v rozhovoru pro Wareable řekl COO Mike Yeung. Mezitím Huami navázalo spolupráci s firmou Alivecor, která dodala první EKG senzory pro Apple Watch. U měření EKG se nicméně Zepp nechce zastavit. Dalšími metami by mělo být měření krevního tlaku a hladiny cukru v krvi. Zatímco Samsung potřebuje pro měření tlaku speciální náramek, Yeung by chtěl tenhle oříšek pro Zepp rozlousknout bez něj.

Xiaomi Amazfit GTS 2 14
Aplikace Zepp je dobrý základ, ale v Číně na ní musí pořádně zapracovat

Vylepšení se ale netýkají pouze zdraví. Zepp chce do aplikace nasadit umělou inteligenci, která bude mnohem lépe a efektivněji vyhodnocovat naměřená data ze senzorů na nositelné elektronice. Pozornost je rovněž upřena také na největší problém dnešního světa – nemoc COVID-19.

Zepp
Cena: zdarma

V tomto ohledu už Zepp spolupracuje s čínskými úřady a dle prvních testů jejich predikce nemocných funguje vcelku spolehlivě. Mezi jejich úspěšnou předpověď patří rychlé rozšíření nemoci ve Španělsku.

Nepřehlédněte – Recenze Amazfit Watch GTS 2: skoro jako Apple Watch

Aplikace Zepp se chce zaměřit také na méně vážná témata. Yeung se snaží navázat partnerství se švédskou platformou Spotify, bez které se v dnešním světě obejdete jen stěží. Dalším přírůstkem na poli funkcí by mohly být též platby skrze NFC, nicméně zde se už Yeung nezmiňuje, jakou službu by k tomu měl Zepp využívat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku