Domů » Články » 7 důvodů, proč si nekoupit iPhone 7 (Plus)

7 důvodů, proč si nekoupit iPhone 7 (Plus)

Kalifornská společnost Apple minulý týden představila nové iPhony, na které čekala nejen obří základna věrných zákazníků, ale také kritici a konkurence – iPhone je totiž brán jako etalon mobilního telefonu.

Ač nové telefony s nakouslým jablíčkem na zádech vypadají pěkně a mají co nabídnout, dokáže Apple přemluvit nejen své stávající zákazníky, ale i ty, kteří v rukou svírají například telefon společnosti Samsung, k tomu, aby po novém iPhonu sáhli? Toť otázka. Vybrali jsme 7 důvodů, proč byste nový iPhone 7 & iPhone 7 Plus letos kupovat neměli.

Design: Tři roky jako vejce vejci?

Design je maximálně subjektivní věc. Jak se říká „100 lidí, 100 chutí“, ale při pohledu na nový iPhone 7 se neubráníte dojmu, že si tým designérů dal v Applu opět nohy na stůl.

iphone_7_7

iPhone 7 vypadá, jakoby sám velký Jonathan Ive (Senior Vice President produktového designu společnosti Apple) ztratil veškeré nápady. Čočka fotoaparátu je stále vystouplá, tvary a rozměry jsou na chlup stejné, a nezmizely ani nevzhledné široké rámečky okolo displeje. Materiály a barvy, až na novou barvu Jet Black, jsou identické, a ty nevzhledné plastové proužky jsou tam pořád – akorát mírně změnily tvar a jsou alespoň méně viditelné. To je ale málo. Vzpomínáte na představení skleněného iPhone 4? To bylo nadšení.

Výdrž: Nepatrně více šťávy, ale pořád nic moc

Skalní fanoušci Apple zařízení vědí, že iPhony na tom nebyly s výdrží už od prvního iPhonu příliš dobře. Částečně to změnil příchod „pluskové“ verze, která konečně nabízí dobrou a srovnatelnou výdrž, jakou nabízí konkurence, i přesto by si iPhony zasloužily šťávy o něco více.

iphone_7_8

iPhone 7 & iPhone 7 Plus sice mají nepatrně větší baterie, ale těch pár mAh toho moc nezmění. Apple zmínil, že menší iPhone 7 vydrží oproti loňské verzi o 2 hodiny déle a jeho větší bráška o pouhou jednu hodinu. K lepší výdrží přispívá i procesor Apple A10 Fusion, ale pořád to není ono. Konkurence to umí lépe a do malých těl telefonů dokáže „nacpat“ mnohem větší baterie. Ale alespoň nám ty iPhony v kapsách nevybuchují (případ Galaxy Note7).

Displej a rámečky: Letitá Retina se špeky okolo

Stejně jako u „šestkových“ iPhonů, i u nových „sedmiček“ je displej stále stejný – tedy až na maximální jas, který se zvedl z 500 cd/m2 na 625 cd/m2. Rozlišení i technologie zůstaly stejné. iPhone 7 má rozlišení 750 x 1334 (326 ppi) a velký Plus obdržel Full HD panel (1080 x 1920 pixelů – 401 ppi).

Konkurence to opět umí lépe a v dnešní době si můžete koupit telefon s Androidem a 4K rozlišením. Malému iPhonu by rozhodně více slušel Full HD panel a do větší Plus verze mohl Apple osadit Quad HD panel. Inovace mohla přijít i v použité technologii, ale cupertinský gigant stále sází na IPS displeje, což neznamená, že jsou špatné, ale OLED panely začínají mít v mnoha ohledech navrch.

iphone_7_6

Jelikož si Apple, nebo spíše Jony Ive, nedal moc práce s designem, šílené rámečky a velký prostor nad a pod displejem jsou stále realitou. Kdy se iPhony této „obezity“ konečně zbaví? Možná už za rok.

Konektivita: Au revoir 3,5mm jacku

Nebývá zvykem, že by Apple své nejnovější iPhony zbavoval nějaké funkce či dokonce takové tradiční věci, jakou je podpora 3,5mm jacku. Neodmyslitelné se stalo realitou a vůbec poprvé nemá iPhone standartní 3,5mm jack – nahradil ho moderní konektor Lightning. Vítejte v bezdrátové budoucnosti.

iphone_7_4

Pokud máte sluchátka za několik tisíc korun, určitě se jich nemusíte zbavovat – až tak zlý Apple není. Uvnitř krabičky s iPhonem 7 samozřejmě naleznete i redukci 3,5mm jack/Lightning. Bohužel se budete muset buď smířit s tím, že s sebou budete tahat další kabel, anebo přejdete na bezdrátový poslech hudby. Ale to už něco stojí.

Cena a výkon: Stále jeden z nejdražších a nejvýkonnějších

Pro většinu lidí žijících v banánových republikách je iPhone drahý, a proto sáhnou raději po levnějším řešení v podobě zařízení s Androidem nebo Windows 10 Mobile. Ačkoliv si osobně myslím, že všechny ceny jsou u společnosti Apple právem opodstatněné, a že jsou jeho produkty v jádru levné, což jsem podrobně popsal v samostatném článku, dát za mobilní telefon přes 30 tisíc korun je na pováženou.

iphone_7_5

Pokud ale máte alespoň iPhone 5s a novější, je investice do letošních iPhonů nevýhodná. Starší modely mají stále dost sil na to, aby dokázaly plynule obhospodařovat odladěný systém iOS. Je pouze na vás, zda těch pár funkcí navíc oželíte a v případě, že nehrajete na telefonu náročné hry, můžou vám být nějaké nejmodernější 4jádrové procesory s šestijádrovými grafickými kartami „sedmičkových“ iPhonů úplně volné.

Duální fotoaparát: Stačí i obyčejná aplikace?

Největším lákadlem 5,5palcového iPhonu 7 Plus je pravděpodobně jeho duální fotoaparát – jaký má smysl a k čemu slouží jsem popsal v samostatném článku. Jenže co naplat, když lze jeho největší výhodu, kterou je možnost měnit hloubku ostrosti (DoF), suplovat obyčejnou aplikací?

iphone_7_2

Fotografii, u které byste chtěli měnit hloubku ostrosti, pořídí iPhone 7 Plus na základě informací z obou čoček fotoaparátů – jeden se „soustředí“ na focený objekt a druhý na okolní scénu. Stejného efektu však docílíte například s aplikací Snapseed nebo celou řadou dalších. Chce to ještě něco, Time. Na druhou stranu, Apple na fotoaparátu skutečně zapracoval a první snímky naznačují, že půjde o jeden z nejlépe fotících smartphonů na trhu. To by však šlo i bez druhé čočky.

iPhone 8: Ten nej důvod, proč ještě rok počkat

Chcete vědět ten úplně největší důvod, proč si letos nový iPhone 7 vůbec nekupovat? Tím důvodem je iPhone 8. Všechny indicie totiž naznačují, že by měl příští rok na svět přijít nejinovativnější iPhone za poslední roky. Důvodem by mělo být 10. výročí od představení prvního iPhonu a na tento milník si Apple zřejmě přichystá něco velkolepého.

apple-iphone-8-design

Všechny výtky, které většina lidí, a zejména většina uživatelů (kritiků) „zeleného robota“, má léta k iPhonům, by měly být minulostí. Očekává se nasazení zahnutých OLED displejů s vyšším rozlišením, bezdrátové nabíjení, pokročilý čip Apple A11 vyrobený 10nm technologií a řada dalších technologií.

Pořízení iPhonu 7 se jednoduše nezdá býti rentabilní a hlavně majitelé iPhonu 6s (Plus) nemají žádný velký důvod k tomu, aby se jim nákup nového modelu vyplatil. Ještě rok vydržte a doufejte, že Apple příští rok všem vytře zrak, tak, jak to umí a se vší parádou k tomu.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

72 komentářů

 1. Majkkk (neregistrovaný)

  Etalon? Míval jsem iPhone, až mě jednou napadlo, že dávat tolik peněz za telefon je pitomost. Přešel jsem na Nexus a popravdě, jsem v pohodě. A těm silným řečem obou táborů se směju. Kdysi byl iPhone zázrak, dnes je to prostě telefon. Nexusem se rozhodně necítím jakkoli omezen…

  • jmenopriezvisko

   „Ačkoliv si osobně myslím, že všechny ceny jsou u společnosti Apple právem opodstatněné, a že jsou jeho produkty v jádru levné, což jsem podrobně popsal v samostatném článku, dát za mobilní telefon přes 30 tisíc korun je na pováženou.“

   Imho nabízet mobilní telefon iPhone 6S Plus 128GB s výrobní cenou včetně montáže 220$ za 949$ není ani právem opodstatněné ani levné.

   Samsung S7 Edge má výrobní cenu včetně montáže 230$, lze jej koupit v USA za 650$ (u nás v neoficiální distribuci ještě levněji).

   S7 Edge má kvalitnější displej, výkonnější SoC, vyšší kapacitu baterie i paměti RAM, voděodolnost IP68 (nový iPhone 7 má pouze IP67 a bez záruky), lepší DAC.

   Čím to, že S7 Edge je o tolik technologicky vyspělejší než iPhone 6S Plus při téměř totožné výrobní ceně?

   Je to důsledek toho, že Apple musí komponenty na iPhone nakupovat od Samsungu, JDI, Sony, LG , Sharpu a Qualcommu.

   • A380 (neregistrovaný)

    Pokud něco jede na Androidu, pojem „technologicky vyspělé“ bych rozhodně nepoužil.

   • A380 : jak to myslíš.

   • Pacik (neregistrovaný)

    Alespoň reklamační řád a manuál k S7 by to chtělo přečíst, případně S7 naschvál utopit, a jít na reklamaci…

   • lerion (neregistrovaný)

    A380: Tvoje kritika androidu tu neni na miste. Zde se porovnavaji komponenty z S7 a iPhonu. Operacni system v tomto nehraje roli.

   • Mistře, co že to běží v těch Samshitech za operák? Kdo ho vyvíjí a kolik ten vývoj stojí? A kdo provozuje napojené služby a kolik ty stojí? Ty seš jeden z největších hlupáků, které jsem kdy v diskusích potkal.

   • jmenopriezvisko

    JP23 Na Samsunzích běží nejstabilnější a nejbezpečnější systém na trhu, a to android s lepší optimalizaci než zablešený a zabugovaný iOS od Tima Cooka, který ho nechává vyvíjet v Indii.

    smartmania.cz/telefony-s-androidem-padaji-mene-nez-iphony-rozdil-ve-stabilite-systemu-je-znacny/

   • :D mariaj ty si polode8il ,horšie ako úplný de8il,aj ked ty si taký de8il,že si aj úplný de8il.
    no dúfam,že sa vymotáš,ak nie nech ti buchne hlava,škoda ťa nebude

 2. A (neregistrovaný)

  Tak ještěže jsi tak v pohodě, že to musíš psát pod články o nových Iphonech. O Nexusu se toho moc nepíše, tak si to tak vybahrazuješ, viď? -:))

 3. jmenopriezvisko

  iPhone & Android … 2014 vs 2016

  iPhone 2014
  1GB RAM, 16GB internal storage, A8 ARMv8 SoC, FullHD IPS, 67% screen to body ratio, low cost 44bit/16kHz DAC, 3.5mm jack, bez notifikační diody. Price 749$

  Android 2014
  3GB RAM, 32GB internal storage, Exynos5430 big.little SoC, QHD IPS, 73% screen to body ratio, HiFi Reference DAC high-performance 32-bit/384kHz SABRE ES9018K2M DAC + OPA1612 Amplifier, 3.5mm jack, notifikační dioda. Price 395$

  iPhone 2016
  3GB RAM, 32GB internal storage, A10 big.little SoC, FullHD IPS, 67% screen to body ratio, low cost 44bit/16kHz DAC, bez 3.5mm jack, bez notifikační diody. Price 769$

  [odkaz]

  Ovečky vítejte v roce 2014 a tešte se na 3GB paměti RAM, základní kapacitu vnitřní paměti 32GB, energeticky efektivní big.little SoC, užívejte si podprůměrný zvuk a masochistický poslech hudby přes redukci, zapomeňte na hidpi LCD panely a virtuální realitu, to vše jen za 769$ k tomu Apple Watch za 599$ místo notifikační diody.

  • Roman (neregistrovaný)

   Ty bláho, ty jsi ale pako. Co to tady meleš za h…a? Srovnáváš nesrovnatelné, Iphone a Android ?? To jako posuzuješ SW a HW nebo co? Co má Android společného s HW vybavením telefonu? Ty jsi typická ukázka toho, kdo ví o Applu a zřejmě i o telefonech všeobecně, naprosté prd, ale mudruje v diskusich jako velký odborník.

   • Honza (neregistrovaný)

    Víš moc dobře, že pojmem Android myslel telefony s androidem a pokud si vůbec jeho text četl, tak srovnává pouze HW, ani jedna zmínka o SW. Tonoucí se stébla chytá…

   • Roman (neregistrovaný)

    To Honza: sorry, ale tohle neberu, nevím co myslel, ale napsal iPhone 2014 a Android 2014 a nezlob se jedno je HW a druhé SW. Pokud porovnával dva telefony jako HW, , bylo na místě napsat iPhone a Nokia, iPhone a Samsung, iPhone a Lenovo …. Pro mě prostě Android nemá žádnou 3GB RAM , 32 GB internal storage atd. , jak uvádí. Tenhle slint co tady pisatel uvedl odpovídá asi tak tomu jako by porovnával třeba Mercedes a auto co jezdí na benzín, to prvni jede max 120 a to druhé max 150, které je lepši??? A tvá reakce, že myslel všeobecně telefony s Andr. ? To jako byly všechny telefony s Andr ve stejné konfiguraci? To nemyslíš snad vážně. O odladěnosti SW pisatel asi nemá ani potuchy, jinak by věděl, že IOS nepotřebuje tak výkonné procesory, ale to už míříme hodně do hloubky. Tudiž mimo váš rozhled.

  • Stanley123 (neregistrovaný)

   jmenopriezvisko: Kdybys neutekl z potratové kádě, byl by ten svět hezčí :-)

 4. Craftmanek (neregistrovaný)

  S tím nevybuchujícím iphonem bych pomlcel. Osobně znam dva lidi co jim v kapse iphone bouchl a několik popsaných na webech jako je idnes… S tím bych opravdu pomlčel :D

  • rudejkat (neregistrovaný)

   Historky vycucané z prstu. Kdyby to byla pravda tak se na internetu půl roku nedočteš nic jinýho,„poškození“ se doživotně válej na plážich v karibiku a na práci nešáhnou ani jejich děti. :-)

 5. Bender1 (neregistrovaný)

  Au revoir :)

 6. Nějaká nová série, vezme se flagship a najdeme (pseudo)negativa? Tak to se těším na další díly!

 7. Redakce: Ad redukce, nejak jsem nepochopil. To jako že jej budu nosit odděleně od sluchátek, ne na nich, abych splnil premisu nošení dalšího kabelu? Ach bože, až tak hledáte hůl???

  • Ne ty joudo, ale treba někdo používá sluchátka na jiná zařízení, která Jack mají. Pak už to budeš oddělovat. Každopádně na tu redukci budeš pořád muset myslet. Pořád se snažíš nějak okecat absenci jacku…. U přístroje jako je chytrý mobilní telefon to prostě nejde. Žít se s tím dá, ale co je lepší? Když mobil jack má, nebo nemá?

   • Johny (neregistrovaný)

    Obecně když máš kvalitní zvuk a jack nemá :D Jsem docela zvědavej co bude za test a metodiku teď na GSMAréně ????

   • ja sa hlavne tesim ako buduci rok budu mat vsetci len usb-c a jacky zmiznu :D

   • imperator: Nebudou, tak jako nebudou kopírovat přeci ty hnusné anténní proužky, identitu kradoucí čtečku otisku, falešnou perforaci repro, atd. atd. Prostě, to co dělá Apple špatně, ale ostatní to samé dělají dobře:)

   • kjkszpj (neregistrovaný)

    uni: Tieto dizajnove prvky kopiruje prevanzne cina. Citacka je vec ina, to je jedna z mala veci, ktou maoza apple priniesol ako nieco nove. Ale pokial sa bavime o kopirovani, nie je nahodou az teraz objaveny pravy zmysel veci ako stereo reproduktory, alebo vodeodolnost? :-) Pokial ide o jack, ten mozno odoberu niektor cinania, ale ostatny ho este dlho nechaju.

 8. „Jelikož si Apple, nebo spíše Jony Ive, nedal moc práce s designem, šílené rámečky a velký prostor nad a pod displejem jsou stále realitou. Kdy se iPhony této „obezity“ konečně zbaví? Možná už za rok.“ a v celem clanku jsou jen fotky zadni strany telefonu…

  • Tak min dokud bude HW Home button ne. A to bez překopání OS není možné. Nicméně dle úspěšnosti iPhonů se zdá, že to vadí především těm, co ho nepoužívají.

   • ale me jde o to, ze v clanku kritizuji predni stranu telefonu, ale na fotky daji jen zadni, nonsense

 9. Petr (neregistrovaný)

  Takže jestli tomu dobře rozumím. Velkolepý, výroční Iphone 8 bude v roce 2017 mít zahnutý oled display, bezdrátové nabíjení a spoustu superturboskvělých věcí, čili vše co má nyní Samsung galaxy s6 z roku 2015 (tedy + 3,5mm jack), který lze sehnat za 11500,-Kč.. Tak tomu říkám perda! Co se týče Iphone 7. Tři roky stále stejně hnusný telefon. Tady nepatří slovíčko „subjektivně“, protože design je opravdu hnusný a líbí se jen zaslepeným fanouškům, kteří si nepřipustí, že Apple, taková ikona designu, něco zprznil.. HD display, radši nemluvit, i když zaslepení fanoušci budou stále tvrdit, že stačí.. A v neposlední řadě rámečky okolo displeje. Zdrobnělinu bych u slova „rámečky“ raději nepoužil, protože zde se jedná o rámy barokního obrazu!!! Netuším, proč všichni plivou skrz rámečky na Sony? To ještě neviděli nový Iphone 6, 6s, nebo 7? Takže závěrem. Určitě to nebude špatný telefon, ale proboha lidi, vzpamatujte se a nedělejte z něj takovou modlu! Prostě obyčejný tuctový smartphone. Pokud Vám vyhovuje operační systém, budiž. Krom toho je to prachobyčejný telefon.

  • Špatně. Jsou to jen dohady a přání. Tak všechno to jsou prachobyčejné telefony, ale tak těm se tento server věnuje ne?

  • Petr (neregistrovaný)

   Jinak Applu fandím.. Kdysi to byla zdravá konkurence. Nyní jen horkotěžko dohání ujetý vlak a žije pouze ze zalepených fanoušků, kteří mají jablko na autě a stigmata v podobě homebuttonu, které stejně jako to nejskvělejší tlačítko, nikdy nezmizí. Jen díky těmto lidem + operačnímu systému, který také mnoha lidem vyhovuje, Apple přežívá.. Tak snad se ještě ukáže a konkurenci dotáhne, nebo předčí. Přeji jim to..

   • Plky plky plky. Musíš to vědět, přesto to sem z povinnosti opapouškuješ po jiných. Proč?

   • dohaní ujetí vlak akoze ked si das do tabulky HD rozlisenie a vedla qhd u cinana za 50 eur tak si to myslel hej … lebo predobjednavky na 7micku su najvyssie v historii – inak ani som nevedel ze 90% ludi pocuva hudbu iba ked nabija :D alebo ukradli mi bicykel sice som sa nevedel nikdy bicyklovat ale akorat zajtra som to chcel skusit :D :D

  • jmenopriezvisko

   Když jsem poprvé uviděl iPhone 6, tak jsem byl zděšenej, vypadal jako něco nedošitýho od Vietnamce.

   Bylo vidět, že Applu hodně ujel vlak a telefony s větší úhlopříčkou doslova spíchnul horkou jehlou.

   Příšerné screen to body ratio.
   Vystupující čočka fotoaparátu.
   Hrozné gumové předěly antén.

   To jsou ty největší designerské faily, jen těžko lze pochopit, že se Apple toho samého hrůzného designu plného tolika chyb drží tři roky za sebou.

   Vysvětlení je jediné, co nejlevnější výrobní proces a nejvyšší možný zisk. Cookovi jde jen o to odrbat ovce co nejvíc.

   V době Jobse měl iPhone nejlepší displej na světě a krásný design. Dnes má ubohý HD panel jako telefony s androidem za 50$.

   Co se Cookovi nepovedlo je absence jack konektoru, smyslem je podpořit prodeje bezdrátových sluchátek Beats, protože iOS potažmo iPhone nepodporuje AptX.

   • No vidíš a kolik firem to obšlehlo. Očividně ses zmýlil:) Btw ty předěly jsou plastové, ne gumové. Už jsem tě jednou opravoval, zapamatujte si to pls.

   • on rozumie len jednému ,lopatov po hlave aby sa rano zobudil,ked už ide do toho fast foodu makať

 10. Martin (neregistrovaný)

  Takže další rok bude nabízet to co Samsung od S6 dual edge, Bezdrátové nabíjení vyšší rozlišení… A tomu říkají revoluce? :D

  • A S8 pro změnu něco, co měla S6, ale bylo v S7 odebráno plus něco z iPhone. To bude revoluce:)

   • uni, že jsi takovej fanatik, to jsem teda nevěděl. Co prosimtě bude mít S8, co má iPhone 7? Rychlý nabíjení? Zahnutej displej? Always on? Jo aha, to vlastně nemá iPhone, zajímala by mě jedna jediná věc.

   • Menty: Nevím, haptiku, tlakový displej, tlakový Home button, duální fotoaparát, vysoce leštěnou verzi, odebraný jack, Mute čudl,….
    Nesmíš být takový fanatika a koukat na obě strany.

   • Stačilo první slovo – nevím. Ale dobře, tlakový home button, to je ta jedna věc. Zbytek měla konkurence dřív, tudíž to neberu jako zásluhu iPhone. Nebo snad iPhone 7 přinesl věci, co měla SGS7 – displej, paměť, fotoaparát apod?

   • Menty: mmt, bavíme se tedy o Samsungu nebo o tisíci výrobcích? Pak to to totiž dost mění téma, navíc do sféry nesmyslných. Tak jak? Navíc kde se vzalo něco o zásluhách iPhone? Skoro bych řekl, že se v tom téma dost ztrácíš.

   • BTW ad slovíčko nevím. Takhle, jediný kdo to ví je Samsung. Sorry, já to nevím. Může mi být odpuštěno? Upřímně, i toto mi přijde z tvých reakcí dost mimo. Zkus pls. být víc konstruktivní, nezaslepený. Ale obecně s tím máš dle reakcí zde potíž (dlouhodobě).

   • No, mně spíš přijde, že jsi tu jako vždycky něco plácnul a teď nevíš, jak z toho ven. Samozřejmě, že ty si potrpíš na to, že to bude něco z iPhone, protože se z něj máme všichni po.rat. Asi jsi pochopil, jak to kolega myslel, iPhone bude mít něco, co iOvce roky nepotřebují a konkurence to dávno nabízí. Tys to stáhnul jen na Samsung, protože žádný smartphone nemá všechno. A když teda pls mám být konstruktivní, tak ty mi pls teda řekni, jak to má vypadat. „Odebrání jacku bomba, iPhone bomba, bezdrátový nabíjení nepotřebuju…“?

   • Menty: Co to plácáš, psal jsi aspoň jednu věc, já jich jmenoval nejméně pět. Ty sis jednu pak nějakým procesem vybral. Jaké jak z toho ven?
    „Dále si dovolím upozornit na tvou neschopnost číst, příspěvek na který reaguji:
    Takže další rok bude nabízet to co Samsung od S6 dual edge, Bezdrátové nabíjení vyšší rozlišení… A tomu říkají revoluce? :D“
    Poprosím tvou pozornost na pojem SAMSUNG (až ti to bude někdo předčítat).
    Za mě téma končím, protože tohle je opravdu zoufalé.

   • Už dlouhou dobu pozoruju, že máš problém s chápánim psanýho textu. Kdyby náhodou měl Samsung duální kameru, tak samozřejmě, že to bude převzaté z iPhone, odkud jinuď. A bude sranda, až S8 nebude mít ani ten force home button, to bude jak řikáš opravdu revoluce.
    A ne, nekončíš, někdo tady Apple do krve i přes nesmysly bránit musí.

 11. Stanley123 (neregistrovaný)

  Hele lidi, ty Vaše reakce na zdejší trolly myslíte opravdu vážně? To je neskutečné co se tady schází za individua, kteří mají pocit, že jejich názor něco změní. Pořád dokola ti stejní. Jeden onanuje nad velikostí RAM, další nad displejem. Neuvěřitelné. Opravdu nemáte normální život a máte potřebu se již několik let handrkovat kvůli kdejaké kravině?

  • majk88 (neregistrovaný)

   Naprosto s tebou souhlasím….proboha lidi, šak vám ten telefon nikdo nenutí :D …. já ty diskuze vůbec nechápu….jaký to má smysl, že tu někdo napíše jak to má hrozný displej?….šak si to nekupujte…já mám Android mobil…ale společnosti Apple fandím…a rozhodně nechodím do diskuzí cokoliv poplivat… WAKE UP NEO :D

   • Johny (neregistrovaný)

    :D obzvláště některý by tu potřebovali nějaký ty tabletky :DDD

   • Stanley123 (neregistrovaný)

    No a já mám zase produkt od Apple a absolutně bych nikomu nic nenutil. Je to každého věc a každý má telefon k jiným účelům. Chápu, že individua jako jmenopriezvisko telefonům absolutně nerozumí a jejich názory nemají hlavu ani patu, zvláště když se jedná o hate pouze na jednu značku, ale občas je dobré zapojit mozek nebo začít žít normální život a netrávit ho na diskuzích kde je daný názor nepodstatný a nedůležitý.

   • jmeno prezvisko ala nitro.doubt… zobere cisla a porovna a ma usmev na tvari :D inak nieco prenho

    [odkaz]

    napr honor 8 ktory ma o 36 vacsi vykon ako 6s – a v reale je skor ten iphone rychlejsi o 36% – a to je 6s heh… v dalsich benchoch prvy nie je lebo tusim neboli na ios :D ale nitro.doubt tu bude hadzat komentare – aj ked na letemsvetem ich je rapidne viac o velkosti diplomovky :D

 12. „Rozlišení i technologie zůstaly stejné.“ Tak tohle je největší perla článku. Ano, jen tak přejmenováním toho samého x+1 v modelu se vytvořil širší gamut a jiné vlastnosti displeje. Tohle je nehodno takového webu a někteří by měli možná zvážit jistého kolegu vyhodit na dlažbu, tohle je opravdu ostuda:(

  • „a jiné vlastnosti displeje.“ – můžu vědět, které? Nebo je to zas dělání z komára velblouda.

   • Tak je tam nasazený Quantum Dots displej, až podrobné testy ukáží, co vše se změnilo. Ano, napsat „technologie je stejná“ je zkrátka naprostý nesmysl. A neudivuje mě, že zrovna ty máš potíž to chápat, protože to co jsi předvedl výše….
    Mezi kandidáty je tam např. o něco menší spotřeba (při dosažení stejného jasu). Prostě v tom článku je blábol.

   • Takže test venku, mezi „a jiné vlastnosti displeje“ máme např. snížení odlesků, lepší kalibrace barev, snížená spotřeba. Přesně jak jsem v zásadě tady psal: Na to že je ten dispel prý stejný…..;)

  • uni pokial nezajdes na notebookcheck alebo anandtech tu sa dockas len bulvaru nahanajuceho komentare a kliky… preto nemam na adblock tazke srdce

  • Xaver Jandura

   Perfektní jak se vám daří vytrhávat informace z kontextu :). O iPhonu 7 moc podrobností zatím nevíme, to nám zřejmě poví až chlapci z iFixit.

   • Displej s širokým barevným rozsahem (P3)
    Maximální jas (typický) 625 cd/m2

    Tahle informace na webu výrobce! vysela 5 minut po ukončení keynote (jo, i toto je součást kvalitního marketingu), v CZ mutaci.
    Což značí typický upgrade IPS LCD po nasazení Quntum Dots (resp. obdoby od Apple bez škodlivých látek, technologie je ale stejná). Mají to už v iMacích a iPadech.

    Nechápu, co je na tomto vytrženo z kontextu, prostá citace vašeho textu a textu výrobce.

    A co čteme zde o tomto nejmodernějším špičkovém displeji? Stejné, hrubé, bla bla. Strašný.

   • A je perfektní, že „O iPhonu 7 moc podrobností zatím nevíme“ (doufám, že nevytrhávám z kontextu), ale už máme jasno v 7mi bodech, proč je špatně:)

    Jak jsem psal, osobně se velmi těším na další díly této série, protože jedno se jí upřít nedá, je zajímavá. A asi v zásadě i lepší než dnes moderní „vše je dobré vzhledem k ceně, jen to HTC, Sony, Apple, Samsung nějak drahý“.

 13. Jestli je tohle bezdrátová budoucnost, to je otázka. A paradoxně bezdrátové nabíjení Apple ignoruje, jack ale odstraní. Opodstatnění to nemá žádný. Rozhodně v tom nevidim smysl tlačit lidi do bezdrátu, přibalují k tomu lightning sluchátka a redukci. Já si teda dobu bezdrátovou představuju jinak.

  • bezdrát nie je ale win win – musis to dať na podložku, čiže sa ľahko dá a ľahko zoberie – nabijanie je ale stale o takych 30% pomalšie prinajlepšom + nemožeš s telefonom robiť – fajn je napr bezdrotovy stojan do auta – lebo sa ti neplantaju kable – ked ho vyberies ale aj ten bezdrat potom viac hreje + teplo v aute ci paliace slnko atď a samozrejme do tej nabijacky kabel musi ist – inak ktore telefony nabijaju cez hlinikovu zadnu stranu ?

   • lerion (neregistrovaný)

    imperator: [odkaz]

    Toto byla skvela prilezitost pro Apple jako prvni na svete implementovat tuto technologiii…

   • lerion (neregistrovaný): Možná není úplně mimo otázka, zda Apple nemíní zařadit bezdrát nabíjení až bude skutečně bezdrát (tedy, ne že místo připojení kabelu budeš muset pokládat na předem dané místo, kam ti stejně vede kabel a ještě leží porůznu (h)různá nabíjecí stanice (nějak nedokážu vymazat z paměti obrázek té utěrky od Nokie….:) ) a zda to celé téma nebude spojené s odstraněním všech (jednoho) konektorů z iVěci a kdy se příp. iMacy změní v nabíjecí stanice.

   • UNI: Bezdrátové navíjení má ale i jiný smysl…než jen to, že nemáš kabely…

   • xzeit: Tak u navíjení netuším:), ale nabíjení si to rád poslechnu. O rychlosti to nebude. Víc se ten aku také nenabije, tak mě něj víc nenapadá, než ten kabel. Tak třeba….?

   • Bezdrátové nabíjení…no ono ale bude vždycky drátové. I kdyby se iVěci a iMacy proměnily v nabíjecí stanice, pořád to budou jen další zařízení, do kterých půjde kabel, takže nevidím rozdíl oproti použití podložky. A jak píše xzeit, není to nutné, ale je to užitečné. Přijdu domu, položím na podložku, i přesto, že je to podložka, o víc se nestarám. Vytahovat kabel a zapojovat to neni pohodlný, zrovna Apple, který tyhle drobnosti ladí a ladí, mi přijde trochu zvláštní, že nabíjení ignorují.

   • Menty: Nechapu, ono do te podlozky nevede kabel?

  • Ještě kdyby tak hustota energie v akumulátorech byla trojnásobná….nebo aspoň 2x…..

   • Třeba že neopotrebovavas konektor a u vodeodolneho mobilu pak že mobil nabijes i když je v konektoru vlhkost. A k tomu stojánku to má taky využití,diky AOD režimu mám z mobilu hodiny s přehledem informací a dokonce i můj případ, který není ojedinělý, když máš pouzdro, nebo silikonový obal, který má zaslepky. Bezdrátové nabíjení je dobrá věc, není důležité v chytrem mobilu, ale užitečné. V mém případě má i využití…. Nevím jestli to o ale člověk jako ty pochopí tobě stačí obyčejné mikrofony, lepší mít nemusíš. Stejně jako nepotřebuješ 3,5 Jack…..

   • A pravda, souvislost s konektorem mě ne a ne napadnout.
    Nicméně na druhou stanu, pokud si přeješ připojení k PC (což je dnes překvapivě větší problém než dříve, kdy prostě kabeláž byla rozbočena napájení/data….:/), např. u Samsung bych tak jako tak denně ten konektor použil-SideSync. Tam je ale právě bezdrát nutnost, protože co si budeme nalhávat, když Samsung nedodržuje std. USB PD (ale praštěný Qualcomm či co má pak Exynos), tak se o napájení musíme postarat jinak. To je ale spíše z nouze ctnost.
    No tak jo, někomu bezdrát napájení šetří konektor. Ale je to podobné jako u sluchátek. Někdo je likviduje a někdo prostě ne.
    Tak co, pochopil jsem i přes to, že jsem přes rok nepoužil v telefonu jack?:)

   • Jsi tak trochu jako malé dítě, které se rozkoukava po světě a začíná chápat. A vlhký konektor, na to jsi zapomněl. Už jsem tohle dvakrát zažil, jelikož jsem se dostal do situace, kdy jsem bezdrátovou nabíječku neměl u sebe. Respektive nabijim z pravidla přes noc (bezdrat). Když nutně potřebuji rychle nabít, použiji kabel. Asi tak 5x do měsíce. Jo takové usbC je lépe řešeno odpadá minimálně možnost dát kabel naopak a zlomit, ohnout , bohužel mám USB. Kabel samozřejmě použiji občas také k připojení do pc. Ale to je právě ono, je to občas a ne každý den. Jack je řešený lépe ohledně opotřebení. Beru sluchátka, ok. Bezdrátové dobrá věc, i když neříkám že by je měl každý mít, ten Jack by měl zůstat a není to jen kvůli připojení sluchátek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).