Domů » Bleskovky » ZTE předběhlo Samsung a ukázalo první skládací smartphone

ZTE předběhlo Samsung a ukázalo první skládací smartphone

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se v dílnách Samsungu chystá nový skládací, respektive ohebný smartphone, a to model Galaxy X. Samsung jeho dostupnost slíbil v průběhu roku 2018. Jak se ale nyní zdá, bude mít celkem vážného konkurenta – ZTE. Společnost ZTE před několika okamžiky ukázala svůj vlastní nápad na smartphone s podobně řešenou konstrukcí, a dočkat bychom se jej měli již v říjnu.

Zdroj fotografie: Android Authority

ZTE v tuto chvíli začíná rozesílat pozvánky na svou další tiskovou konferenci, která by měla proběhnout v New Yorku, a to 17. října. Hlavním lákadlem by měl být výše zobrazený skládací, či chcete-li ohebný smartphone, který by měl nést pojmenování Axon M. Informace ohledně možné výbavy a ceny bohužel neznáme, je však jasné, že se bude jednat o významnou mobilní událost letošního roku.

Zdroj fotografie: Android Authority

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

18 komentářů

 1. K tomuhle mě napadá jen známé úsloví: Když dva dělají totéž, není to totéž…

  • Souhlas, pokud ilustrační obrázek je daný telefon, pak to není to, na co čekáme – tedy jeden rozkládací diplej. Tohle je dvou-displejový hnus.

  • Otazka je ci nato niekto caka este.
   Problem je twn ze jaksi takato konstrukcia straca zmysel pri sucasnom trende minimalnych ramcekov. Dostanes takmer 7″ displej este vo vreckovom zariadeni. A tam uz je potreba rozkladacich zariadeni podla mna aj zbytocna

  • Spíš se zdá, že na té fotce jsou vyfocené záda telefonu, takže ten displej bude pravděpodobně spojený dole, ale to z obrázku není úplně patrné. Spíš bych počkal na tu konferenci, co opravdu vypotí. Ale jak bylo řečeno, tak v tuto chvíli už tohle skládání nemá budoucnost, spíš toho bude vyrobeno pár kusů a nakonec výrobu zastaví kvůli nízkému odbytu. Začínají vznikat bezokrajové telefony, které tohle asi převálcují. Celkem by se to ale dalo využít třeba v restauraci, kde by to nahradilo menu, něco si sestavil, objednal, někdo to přinesl, mezitím prohlédl internet..

  • Nie nezdá sa to budú dva :

   [odkaz]

  • Tým pádom nikoho nepredbehol ten design je „grc“ designer bral inšpiráciu zrejme v All toys – otras!

  • Podle mě jsou ty fotky fake
   Protože je na tom telefonu hodně moc stara verze androidu.

  • Skylark (neregistrovaný): Na to se dávno používají iPady;-)

  • Nemyslím si, že to nemá smysl. Dnes dělá Sam i jiní displeje jako nudle (18:9 nebo kolik to je), takže mi dává smysl to rozložit a udělat si z toho „tablet“.. a když to bude mít S-pen? Naprostá paráda.
   * A že by nebyla poptávka si vůbec nemyslím, spíše to bude nedostatkové zboží, stejně jako když přišli první zahnuté displeje, které jsou k ničemu ( tohle ale opravdu využiješ a dá se na tom možná už i trochu pracovat )

  • V tom článku od phonearena jsou obrázky několik let starého modelu Kyocera. Takže uplně jiný výrobce a z roku 2011. Proto ten Android 2.2.

   Ale je fajn vidět, že máte všichni plno blbých keců a nepřečtete si ani PRVNÍ VĚTU ! článku na který se odkazujete.

   „ZTE and AT&T are planning to launch an interesting smartphone that will feature a foldable dual-screen design, in the vein of the 6-years old Sprint-exclusive Kyocera Echo (pictured in this article).“

 2. Tak pokud si dobře pamatuji, tak Sony (v té době ještě Sony Ericsson) už něco podobného mělo v roce 2011. Myslím že to byl tablet P. Takže ZTE přišlo o 6 let pozdě.

 3. To už rovnou můžete tvrdit, že ho předběhla Kyocera. [odkaz]

 4. Skladaci smartphone? Nebyla to uz MPX 200 ci pak HTC Universal? :)

 5. ZTE ZTE, to jsou ti číňani, co představují, ale neprodukují? Už tam jedu.. :D

 6. Autor článku se nejspíše nudí,a nebo má špatné sny !

 7. Dopadne to jako vždycky budě se čekat na apple dokud nepředstaví vlastní skládací iphon a pak to všichni zkopiruji. Bez apple si ani neskrtnou.

 8. No, dovolím si přispět svou trochu. Předně autor zjevně nerozumí tomu skládací display, na kterej všichni čekáme, nebo spíš rozumí a napsal manipulativní název článku, kterej by si bez tý manipulace patrně nikdo nepřečetl. Tak budu tedy diskutovat opravdu o tom, na co všichni čekáme. Tedy jediný display, který se složí, aniž by se při topm rozdělil na několik částí. No, pokud vím, je to pár měsíců, co v jednom takovém Samsung promo článku ukázal tento gigant pouze nakreslenej display, kterej byl vloženej v nějakým grafickým programu přes reálnej display nějakýho phabletu. V tom článku, přestože vyzněl, jakoby měli už zítra začít s výrobou byli nuceni přiznat, že současná technologie takový diplay vyrobit neumožnuje, ale že do půl roku by se mohla najít technologie, která už to umožní. Jinak řečeno, nejenže není žádnej prototyp, ale dokonce ani není technologie. No hlavně, že nás už měsíce různé weby krmí takovejma blbostma a zdáním, že si pro takovej telefon se skládacím displayem půjdeme do krámu. Ne, nepůjdeme, i kdy se pan Čambala rozkrájel na tak malý kousíčky, že by se z nich vyrobil diplay pro iPhona XV, za 50 litrů, nebo Samsung 17edgepremium hypersuperspecial za 40 litrů. Pane Čambalo a vy sie stydte za ty zbytečný manipulace se čtenáři a zjistěte si nejdřív, jak je na tom technologie a zda to, o čem píšete není náhodou stále ještě scifi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).