Domů » Bleskovky » Galaxy X se blíží: skládací telefon od Samsungu získal další certifikaci

Galaxy X se blíží: skládací telefon od Samsungu získal další certifikaci

Pokud se podaří překonat veškeré problémy, je současný cíl Samsungu předvést ohebný smartphone příští rok. Tato slova pronesl nedávno prezident mobilní divize Samsungu Koh Dong-Jinp; jaké problémy mohou nastat, však nespecifikoval.

Samsung potvrzuje: první ohebný smartphone představíme příští rok

Zařízení, které je nazýváno Project Valley nebo také Galaxy X, nyní údajně prošlo certifikací NRA, což je jihokorejský ekvivalent FCC, udělující povolení k používání elektroniky v rádiových sítích. Testované zařízení s kódovým označením SM-G880N0 přitom nevidím v certifikaci poprvé, už letos v červenci získal certifikát u aliance Bluetooth SIG.

Korejský gigant je tak zřejmě na dobré cestě ke splnění svého předsevzetí, jak bude Galaxy X vypadat, je však zatím velkou neznámou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Galaxy X.. To už v tom Samsungu snad nemyslí vážně :D

    • O „Galaxy X“ se pise delsi dobu, s iPhone X to nema nic spolecneho.

    • Je to trapné, přece jen xperie byly první kdo měl X v názvu.. Xperia x10mini peo x1 x2 atd…

    • X v nazvu ma kdeco, od vojenskych letadel po mobil. X v anglictine evokuje eXperiment, eXperience, je marketingove silne. Nic vic bych za tim nehledal.

  2. Nevim, proc se s tim Samsung dela. Staci par let pockat, az to vymysli Apple, udela pro to samostatny koprocesor do SoC (Bend Engine), protoze bez nej nebude davat ohybani displeje smysl. Pak to staci jen obslehnout :)

    • Tak jako největší prodejce telefonů by asi měl mít vlastní vývoj ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).