Zprávy v iMessage jsou šifrované, i tak o vás ale prozradí spoustu informací

Běžný uživatel si nejspíše nikdy nemůže být jistý, do jaké míry je obsah jeho zpráv opravdu tajný. WhatsApp i Viber začali zhruba před půl rokem šifrovat komunikaci jak u odesílatele, tak u příjemce, iMessage od Applu toto šifrování využívá již od roku 2013. I přes to je možné z metadat vyčíst poměrně dost informací.

imessage

Server The Intercept uvádí, že právě z metadat Apple uchovává informace, jako je čas a datum odeslání zprávy, frekvence zpráv, i IP adresu, která může pomoci s přibližným určením lokace odesílatele. Všechny tyto informace je pak americká společnost povinna vydat na žádost policii. Samotný obsah zpráv je však stále šifrovaný a nepřístupný.

imessage

Ačkoliv se nejedná o nic, co by mělo uživatele pobouřit, neboť takto bezpochyby jedná velká většina společností, které poskytují komunikační služby, může být toto „sledování“ poněkud nepříjemné. Je však těžké posoudit, do jaké míry se jedná o ochranu společnosti a do jaké míry už jde o příliš velký zásah do soukromí jednotlivce.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Jeden komentář

  1. Tak v dnešní době je soukromí skoro vzácnost, člověk by se musel odstřihnout od vsech moderních technologií, zahodit počítač mobil, zrušit pevnou linku a zalézt někam do srubu či jeskyně a ani pak by neměl vyhráno, velký bratr je dnes úplně všude.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel