Sledujte nás na YouTube

Po WhatsAppu šifruje vaši komunikaci už i Viber

V návaznosti na kauzu Apple versus FBI vydali vývojáři kecálka WhatsApp zhruba před dvěma týdny verzi aplikace, která začala šifrovat data na obou koncích – jak u odesílatele, tak u příjemce. To by mělo zabránit třetím osobám v přístupu k vašim konverzacím, navíc se k nim nedostanou ani samotní vývojáři.

Viber1

Stejnou cestou se nyní vydává i další aplikace zaměřená na komunikaci – Viber. Ten ve verzi 6 přináší zmíněné šifrování komunikace, k tomu ale přidává ještě jednu funkci, a to skrytí konverzace. Ta je poté přístupná pouze po zadání 4místného PIN kódu, který si sami zvolíte. Pokud jej zapomenete, veškeré skryté konverzace se nenávratně smažou. Pro nalezení skrytých konverzací pak stačí napsat PIN do vyhledávacího pole.

Aktualizace na novou, zašifrovanou verzi budou vývojáři uvolňovat v následujících dvou týdnech.

Viber
Viber
Autor: VIBER MEDIA S.à r.l.
Cena: zdarma+

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *