Domů » Bleskovky » Po WhatsAppu šifruje vaši komunikaci už i Viber

Po WhatsAppu šifruje vaši komunikaci už i Viber

V návaznosti na kauzu Apple versus FBI vydali vývojáři kecálka WhatsApp zhruba před dvěma týdny verzi aplikace, která začala šifrovat data na obou koncích – jak u odesílatele, tak u příjemce. To by mělo zabránit třetím osobám v přístupu k vašim konverzacím, navíc se k nim nedostanou ani samotní vývojáři.

Viber1

Stejnou cestou se nyní vydává i další aplikace zaměřená na komunikaci – Viber. Ten ve verzi 6 přináší zmíněné šifrování komunikace, k tomu ale přidává ještě jednu funkci, a to skrytí konverzace. Ta je poté přístupná pouze po zadání 4místného PIN kódu, který si sami zvolíte. Pokud jej zapomenete, veškeré skryté konverzace se nenávratně smažou. Pro nalezení skrytých konverzací pak stačí napsat PIN do vyhledávacího pole.

Aktualizace na novou, zašifrovanou verzi budou vývojáři uvolňovat v následujících dvou týdnech.

Viber
Cena: Zdarma+

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).