Sledujte nás na YouTube

WhatsApp zavádí koncové šifrování komunikace: Vaše konverzace nikdo nenapíchne

Máte strach, že je vaše komunikace odposlouchávána a mají o ni zájem třetí strany? To by se vám s aplikací WhatsApp stávat nemělo. Služba totiž nově zavádí automatické koncové šifrování, takže vaše zprávy, fotky, videa, hlasové zprávy, dokumenty a hovory mají být v naprostém bezpečí.

whatsapp

Mnohé aplikace na posílání zpráv šifrují zprávy pouze mezi nimi a vámi, ale koncové šifrování v aplikaci WhatsApp zajišťuje, že vaši konverzaci můžete číst pouze vy a osoba se kterou komunikujete; dokonce ani WhatsApp do ní přístup nemá. Zprávy jsou zabezpečeny zámkem a klíč na odemčení a přečtení zpráv mají pouze odesílatel a příjemce zprávy. Každá odeslaná zpráva má kvůli zvýšené bezpečnosti unikátní zámek a klíč.

Šifrování je zapnuto v nejnovější verzi aplikace automaticky a bylo vyvinuto ve spolupráci s Open Whisper Systems, podrobné technické detaily o šifrování ve WhatsApp je možné stáhnout z těchto stránek. Koncové šifrování má údajně podle spoluzakladatele služby Briana Actona vést k bezpečnějšímu světu, byť mnohé orgány by jistě s tímto tvrzením nesouhlasily, zejména po aféře Apple vs. FBI. WhatsApp používá více než 1 miliarda lidí po celém světě, aplikaci si můžete zdarma stáhnout z odkazů níže.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
 • WhatsApp Messenger Screenshot
WhatsApp
WhatsApp
Autor: WhatsApp Inc.
Cena: Zdarma
 • WhatsApp Screenshot
 • WhatsApp Screenshot
 • WhatsApp Screenshot
 • WhatsApp Screenshot

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. M.BoBo (neregistrovaný)

  Nevěřím, že by toto šifrování třeba zmiňovaná FBI nerozlouskla.

  Ale každé zvýšení bezpečnosti je přínosem a snad se někdy dočkáme dokonalého zabezpečení, které nebude možné obejít.

  • misak (neregistrovaný)

   proc by to melo byt prinosem ? ja se toho naopak bojim. ja nemam co skryt, a je mi docela jedno pokud mi lezou do mobilu, kdyz budu vedet ze je relativne bezpecno a dokazou tak odhadnout hrozby.

   v uk psali ze za 2015 tusim odhalili na 70 terroristickych utoku, ktere dokazali zmarit vcasnym zasahem. jak je asi odhalili ? urcite odposlechy byli toho soucasti.

   kdyz ted bude vsechno 100% zasifrovane pak to spis vidim jako hrozbu pro nesnadne odhaleni terroristu a komplikovani jejich odhaleni

   • M.BoBo (neregistrovaný)

    Také nemám co skrýt, ale nechci aby se mi někdo z libovolného důvodu (třeba podezření na cokoliv) šťoural v telefonu nebo komunikaci a to ať hlasové, tak písemné.

    Proto jsem i z toho důvodu byl na straně Apple. Pokud by jim podal prst a pomohl, tak by časem chtěli celou ruku (třeba u ne tak závažných případů). Navíc víme jak to u nás v ČR funguje a data by neměl k dispozici jen jeden člověk, ale rychle by se roznesla dál třeba i médiím, atd.

    Pro teroristy třeba trest smrti, ale ne na úkor soukromí dalších uživatelů.

 2. szarkezi (neregistrovaný)

  Takové zabezpečení které nejde obejít, má už BlackBerry Messenger.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *