Domů » Bleskovky » WhatsApp zavádí koncové šifrování komunikace: Vaše konverzace nikdo nenapíchne

WhatsApp zavádí koncové šifrování komunikace: Vaše konverzace nikdo nenapíchne

Máte strach, že je vaše komunikace odposlouchávána a mají o ni zájem třetí strany? To by se vám s aplikací WhatsApp stávat nemělo. Služba totiž nově zavádí automatické koncové šifrování, takže vaše zprávy, fotky, videa, hlasové zprávy, dokumenty a hovory mají být v naprostém bezpečí.

whatsapp

Mnohé aplikace na posílání zpráv šifrují zprávy pouze mezi nimi a vámi, ale koncové šifrování v aplikaci WhatsApp zajišťuje, že vaši konverzaci můžete číst pouze vy a osoba se kterou komunikujete; dokonce ani WhatsApp do ní přístup nemá. Zprávy jsou zabezpečeny zámkem a klíč na odemčení a přečtení zpráv mají pouze odesílatel a příjemce zprávy. Každá odeslaná zpráva má kvůli zvýšené bezpečnosti unikátní zámek a klíč.

Šifrování je zapnuto v nejnovější verzi aplikace automaticky a bylo vyvinuto ve spolupráci s Open Whisper Systems, podrobné technické detaily o šifrování ve WhatsApp je možné stáhnout z těchto stránek. Koncové šifrování má údajně podle spoluzakladatele služby Briana Actona vést k bezpečnějšímu světu, byť mnohé orgány by jistě s tímto tvrzením nesouhlasily, zejména po aféře Apple vs. FBI. WhatsApp používá více než 1 miliarda lidí po celém světě, aplikaci si můžete zdarma stáhnout z odkazů níže.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
WhatsApp
WhatsApp
Autor: ‪WhatsApp Inc.‬
Cena: unknown

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments