Známe kompletní parametry HTC U 11: výkonná bestie s 6 GB RAM

Přesně za 16 dní společnost HTC představí svůj nový top model U 11, jehož kompletní hardwarové parametry nyní unikly na internet. Část specifikací jsme znali už díky benchmarkům, nyní si však můžeme udělat obrázek o kompletní výbavě, a rozhodně zní velice zajímavě.

htc-u-11-leak

Hnacím motorem se stane osmijádrový čip Snapdragon 835, který doplní 6 GB RAM a až 128GB interní úložiště, navíc nebude chybět slot na microSD kartu do maximální kapacity 2 TB; na vybraných trzích by rovněž měla být dostupná varianta se dvěma sloty na SIM kartu.

Displej bude mít Quad HD rozlišení a úhlopříčku 5,5 palce. Hlavní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu má mít 12Mpx rozlišení, světelnost objektivu je f/1.7. Přední selfie kamerka nabídne 16Mpx snímač. Fotoaparát se také může pochlubit schopností záznamu obrazu v HDR+, chytrým video zoomem a díky 4 mikrofonům i záznamem Hi-Res 3D Audia. Zvuk pyšnící se certifikací BoomSound budou zajišťovat stereoreproduktory a sluchátka HTC USonic, které se budou zapojovat do USB-C konektoru; 3,5mm jack bude opět chybět. Potěší také stupeň krytí IP57, takže telefon vydrží ve vodě v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut.

Takto by měl HTC U 11 vypadat
Takto by měl HTC U 11 vypadat

Novinka také nabídne netradiční způsob ovládání tisknutím stran. Ty mají být vybaveny senzory citlivými na dotek, přičemž s těmito doteky bude systém nadále pracovat v závislosti na tom, ve které aplikaci se zrovna nacházíte. Že bude mačkání u HTC U 11 hlavním tématem, dokazuje i nově zveřejněné video.

Systém bude reagovat na krátké a dlouhé úchopy za hrany ve třech úrovních citlivosti, přičemž pro každý z nich bude možné nastavit různé funkce – spuštění fotoaparátu, vyfocení screenshotu, spuštění aplikace apod. Uživatel si bude moci vybrat, zda chce, aby telefon na dotyky reagoval i v uzamčeném stavu.Nepřehlédněte

HTC U: známe kompletní výbavu a veškeré schopnosti beztlačítkového ovládání

Telefon dostane akumulátor s kapacitou 3 000mAh a podporou technologie Quick Charge 3.0. O bezdrátovou konektivitu se postará Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.2 a chybět nebude ani čtečka otisků prstů. Operační systém Android 7.0 tradičně doplní uživatelské prostředí od výrobce.

Otazním zatím zůstává u ceny, kterou bude HTC muset nastavit tak, aby byla novinka schopna konkurovat Samsungu Galaxy S8 a LG G6.

 

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku