Domů » Bleskovky » HTC U 11 na zastávce v benchmarku: vyrovná se těm nejlepším

HTC U 11 na zastávce v benchmarku: vyrovná se těm nejlepším

Společnost HTC představí 16. května svůj nový vlajkový smartphone U 11. Ten bude lákat na nový způsob ovládání mačkáním stran, avšak zaujmout by měl i svým výkonem. Jak silný motor bude chystaná novinka mít, odhaluje benchmark GeekBench.

Tisknout, svírat, mačkat: upoutávka na HTC U 11 vyzdvihuje nový způsob ovládání

 

V něm totiž HTC U 11 s kódovým označením HTC CBP získalo 1 912 bodů v single core aplikacích, a 6 137 v multicore aplikacích. Pro srovnání Samsung Galaxy S8/S8+ nasbíral ve stejném testu 1 832 / 6 301 bodů.

geekbench

Oba telefony tak na tom budou výkonově srovnatelně, čemuž se nelze divit – podle benchmarku bude mít HTC U 11 stejný čipset Qualcomm Snapdragon 835 a rovněž 4 GB operační paměti. Telefon by měl už po vybalení pohánět Android ve verzi 7.1.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Benchmarky, víceméně pro děti..

  • Pán ve flanelové košilce promluvil , jako vždy BLÁBOL.

  • Kdepak, jako vždy realita, kor když výrobci telefonů s benchmarky fixlují.Takže shrnuto a podtrženo, nevypovídá to vůbec o ničem.

  • htcjirka: Jak to jako nevypovídá o ničem? „podle benchmarku bude mít HTC U 11 stejný čipset Qualcomm Snapdragon 835 a rovněž 4 GB operační paměti“ – to vypovídá o hodně věcech milý jiříku, i když chápu, že CPU a RAM paměť jsou na tebe asi moc pokročilé parametry, kterým nerozumíš, takže pro tebe z toho nic nevypovídá no.

  • Jirka čeká na Flagship killer od MS :D To bude telefon jaký svět neviděl :D :D

 2. Pamatuji si na éru 386stek a 486stek, jak jsem pořád zkoušeli nějaké testy rychlosti a když tam bylo o nějakých pár bodů více, tak to byla sláva. Byly to nějaké drychstony (nebo tak nějak). Člověk šteloval BIOS aby z toho vyždímal co nejvíce :) A když měl o deset bodů (v těch tisících) více než kamarád, tak byl někdo. A příchodem Pentia toto vše nějak upadlo. Ani dnes nevím zda se vůbec někdo na PC zabývá kolik bodů mu to vytáhne :)

  • i dnes pubescenti hlidaji FPS a vykon je pri honeni pokemonu fakt dulezitej.

  • Ano, stále se tím u PC lidé zabývají a už vůbec to nemusí být jak píše „cosworth“ pubescenti ….
   1. Ano výkon ve hrách je stále důležitý jako před 15ti lety.
   2. Ano výkon CAD,3D, video atd je výkon stále důležitý.

   A pokud se někdo rozhodne pro nové PC tak kouká po výkonu (dle svých potřeb), stejně tak u telefonů.

  • Ano koukám se po výkonu, ale nebudu koukat na nějaký stupidní benchmarky, které stejně výrobce ošulí. Takže ve výsledku neřeknou absolutně nic a jsou to jen čísla pro puberťáky aby si mohli přeměřit pindíky někde ve škole……

  • Naopak, Pentia resp. Celerony to dost nakoply. AMD mělo taky svou perlu (Duron?). Dnes renesance, AMD Ryzen 1600 a 1700, krásné kousky k taktu (s out of box chladičem a levnou deskou).

  • Jiste myslis dhrystone a whetstone benchmarky. Whestone narozdil od dhrystonu vykonaval operace s plovouci desetinnou carkou. Jo, kdez jsou ty casy, kdy jsme zdimali 386ky a 486ky pro co nejvetsi cislo, ktere spis nez vyssi realny vykon, dodavalo nam pocit uspokojeni z toho, ze jsme to zvladli.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).