Domů » Bleskovky » Tisknout, svírat, mačkat: upoutávka na HTC U 11 vyzdvihuje nový způsob ovládání

Tisknout, svírat, mačkat: upoutávka na HTC U 11 vyzdvihuje nový způsob ovládání

Za necelé tři týdny spatří světlo světa nový vlajkový smartphone společnosti HTC, který má nabídnout netradiční způsob ovládání tisknutím stran. Ty mají být vybaveny senzory citlivými na dotek, přičemž s těmito doteky bude systém nadále pracovat v závislosti na tom, ve které aplikaci se zrovna nacházíte. Že bude mačkání u HTC U 11 hlavním tématem, dokazuje i poslední zveřejněná upoutávka.

HTC Squeeze the Brilliant U

HTC v ní přesvědčuje o přirozenosti tohoto způsobu interakce s okolními, zejména poddajnými předměty, otázkou však je, jak přirozené bude mačkání tvrdého telefonu s kovovým rámem. Záda telefonu pak budou po vzoru ostatních modelů řady HTC U skleněná, detail chystané novinky je dokonce k vidění ve třetí vteřině videa.

htc-u-11

HTC U 11 bude výkonný smartphone s 5,5palcovým Quad HD displejem a čipsetem Qualcomm Snapdragon 835. Hlavní fotoaparát má mít rozlišení 12 Mpx, selfie kamerka dokonce 16 Mpx. Telefon má přijít o 3,5mm jack, zato však nabídne voděodolnost s certifikací IP57.

HTC U: známe kompletní výbavu a veškeré schopnosti beztlačítkového ovládání

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To je fakt vynalez jenom aby byli odlisni… Jako vzdy takovahle blbost tento rok zanikne a pristi rok uz si ji ani nikdo pamatovat nebude, kdyby se misto toho HTC zamerilo na to, co umelo – zvuk (stereo+poradny jack) a design… A to nemluve o cene, kterou na to nasadej, aby se to definitivne neprodavalo.
    S jejich kvalitou v posledni dobe se divim, ze to MS zalomil drive nez oni

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).