Cena:

Značka BlackBerry se brzy vrátí do světa smartphonů. Kdy bude představen první model?

BlackBerry 2

Letos v červnu to budou 4 roky od představení posledního smartphonu značky BlackBerry. Model BlackBerry Key2 vyráběla společnost TCL, ovšem před dvěma roky jí vypršela licence na používání značky a k jejímu prodloužení nedošlo.

BlackBerry letos vstane z popela

Chvíli to vypadalo, že značka BlackBerry ve světě smartphonů definitivně skončí, jenže poté projevila zájem o její oživení společnost OnwardMobility. Ta nás už loni lákala na příchod nového smartphonu BlackBerry s hardwarovou klávesnicí a 5G konektivitou, ovšem doručit toto zařízení do konce roku 2021 nestihla. Začalo se šuškat, že společnost od svého ambiciózního plánu odstoupila, což však její zástupci na webových stránkách popírají a uvádějí věci na pravou míru.

blackberry

Firma přiznává zpoždění, ke kterým v loňském roce došlo, zároveň je však odhodlaná dostát svým závazkům a nové BlackBerry s hardwarovou klávesnicí představit. Termín zatím není známý, nicméně počínaje tímto měsícem chce firma vydávat pravidelná hlášení o aktuálním vývoji, a to jak věrným uživatelům, tak i médiím.

Nezbývá než doufat, že nový smartphone BlackBerry skutečně dorazí na trh a že nebude vzhledem ke zmíněnému zpoždění příliš zastaralý.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.