Domů » Bleskovky » Zmatky v označení? Apple omylem odhalil finální názvy nových iPhonů

Zmatky v označení? Apple omylem odhalil finální názvy nových iPhonů

Apple několik hodin před dnešní keynote omylem odhalil finální názvy nových iPhonů. Stalo se tak prostřednictvím zdrojového kódu webových stránek služby AppleCare. Původně se spekulovalo o tom, že by Apple mohl označení zjednodušit a měnit jen modelový rok, podobně jako to dělá u iPadů či MacBooků. Nejlevnější telefon s nakousnutým jablkem ve znaku by se jednoduše mohl jmenovat iPhone 9 nebo iPhone (2018), dražší modely pak iPhone X (2018) a iPhone X Plus (2018). Právě tohle značení mi přišlo vůbec nejlogičtější.

Další variantou bylo označení iPhone Xc, iPhone Xs a iPhone Xs Plus, nicméně ani tak se letošní novinky jmenovat nebudou.

Krkolomné názvy nových iPhonů

Nejlevnější model s 6,1″ displejem dostane nelogické označení iPhone Xr, dražší verze s OLED displejem se budou jmenovat iPhone Xs a iPhone Xs Max. Apple si přitom vždy zakládal na maximální jednoduchosti, proto příliš nerozumím tomu, proč letos sáhl po takto chaotickém značení.

iPhone Xr má být dostupný v černé, bílé, červené, žluté, korálové a modré barvě.
iPhone Xr má být dostupný v černé, bílé, červené, žluté, korálové a modré barvě.

Dnešní keynote, kde budou představeny také nové Apple Watch, začíná už dnes večer v 19:00. Informace o tom, jak stream sledovat na macOS či Windows naleznete v tomto článku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments