Domů » Bleskovky » Zmatky v označení? Apple omylem odhalil finální názvy nových iPhonů

Zmatky v označení? Apple omylem odhalil finální názvy nových iPhonů

Apple několik hodin před dnešní keynote omylem odhalil finální názvy nových iPhonů. Stalo se tak prostřednictvím zdrojového kódu webových stránek služby AppleCare. Původně se spekulovalo o tom, že by Apple mohl označení zjednodušit a měnit jen modelový rok, podobně jako to dělá u iPadů či MacBooků. Nejlevnější telefon s nakousnutým jablkem ve znaku by se jednoduše mohl jmenovat iPhone 9 nebo iPhone (2018), dražší modely pak iPhone X (2018) a iPhone X Plus (2018). Právě tohle značení mi přišlo vůbec nejlogičtější.

Další variantou bylo označení iPhone Xc, iPhone Xs a iPhone Xs Plus, nicméně ani tak se letošní novinky jmenovat nebudou.

Krkolomné názvy nových iPhonů

Nejlevnější model s 6,1″ displejem dostane nelogické označení iPhone Xr, dražší verze s OLED displejem se budou jmenovat iPhone Xs a iPhone Xs Max. Apple si přitom vždy zakládal na maximální jednoduchosti, proto příliš nerozumím tomu, proč letos sáhl po takto chaotickém značení.

iPhone Xr má být dostupný v černé, bílé, červené, žluté, korálové a modré barvě.
iPhone Xr má být dostupný v černé, bílé, červené, žluté, korálové a modré barvě.

Dnešní keynote, kde budou představeny také nové Apple Watch, začíná už dnes večer v 19:00. Informace o tom, jak stream sledovat na macOS či Windows naleznete v tomto článku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

19 komentářů

 1. Prej omylem. Tak určitě….
  To ještě dneska vůbec někdo věří na tyhle „omyly“?

 2. Max místo Plus se možná dá chápat, že zatímco Plusko nebylo zcela stejné s nePlus, Max by mohlo naznačovat, že se může jednat opravdu jen o změnu velikosti. Xrko je mi ale také záhadou.

  • Počkej na odhalení v 19h. pak to začne dávat smysl :-)
   Zatím jsou to jen spekulace :-)

 3. Krkolomné ne krkolomné. Hihi.

 4. Já osobně bych to rád viděl jako iPhone Air (LCD verze) iPhone a iPhone Pro a rok vydání. S tím, že verze Pro by podporovala Apple Pencil

  • A Air by byl vzhledem k použitém hliníku místo oceli lehčí…

  • Davalo by to asi vic smysl, ale ono uz je to stejne jedno. Minuly rok to proste naprosto po*rali Xkem, do te doby mel Apple jednoznacne nejjednodussi a nejprehlednejsi znaceni.

 5. Tedy já šéfovat Applu a bejt nasranej z úniků a z toho, že vše je jasné před Keynote tak pár hodin před vypustím falešné úniky zdrojových kódů a večer všem vytřu zrak, že je vše jinak než čekali.

  • no jiste, abys kazdy rok musel prijit s necim novym? Pro Apple je levnejsi vydavat stejne zarizeni kazdy rok, i kdyz kazdy bude vedet, jak bude vypadat.

  • iPhone X z roku 2017 se podobá kterému iPhone z předešlých let?

  • Keynote se blíží, zmatení vrcholí :) Předpokládám, že všichni ostatní normální to pochopili.

  • Keynote se blíží a UNI se kanály plíží..

  • Skvělý rým ?

 6. Už ať to začne!!!

  • Ještě hodinku.
   Ale těšil jsem se na iPad a MacBook – zas takhle bude na podzim víc radosti ;)
   Jen aby to stihli do Vánoc.
   Ale i tak mě to štve, za dva týdny jedu přes Drážďany, tak sem se chtěl podívat, takhle budu muset čekat a XS mě nezajímá když mám X.

 7. Tablet prý ukázán nebude, no za chvíli začne to zas bude sranda

  No a DxO čekám že malý model bude na úrovni Note 9 a větší oba budou u P20 Pro nebo víš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).