Domů » Bleskovky » Apple dnes představí nové iPhony a další novinky. Jak sledovat keynote?

Apple dnes představí nové iPhony a další novinky. Jak sledovat keynote?

Apple dnes (12. září) v 19:00 českého času nabídne živý přenos z tiskové konference – keynote. Ta se stejně jako loni uskuteční v novém „UFO sídle“ společnosti (Apple Campus 2), a to konkrétně v divadle Steva Jobse, které má kapacitu zhruba 1000 návštěvníků. Přes internet ji nově bude možné sledovat také v prohlížečích Chrome a Firefox, případně na Twitteru.

Dnešní večer bude patřit nejen trojici nových iPhonů, které by měly nést označení iPhone Xs Plus, iPhone Xs a iPhone Xc, což má být vůbec nejlevnější model osazený 6,1″ LCD displejem. Zbývající dva „dražší“ modely Xs a Xs Plus nabídnou OLED panel, u všech tří pak nebude chybět charakteristické vykousnutí displeje a odemykání skrze Face ID. Čtečka otisků prstů (Touch ID) zmizí úplně.

Takto by měl iPhone Xs vypadat
Takto by měl iPhone Xs vypadat

Vůbec poprvé bychom se měli dočkat dvousimkového iPhone, i když ten bude s největší pravděpodobností určen výhradně pro čínské operátory. Kromě toho bychom se měli dočkat také čtvrté generace chytrých hodinek Apple Watch s vylepšeným designem, kterému má dominovat téměř bezrámečkový displej. Ve hře je také odhalení iPadu Pro s USB-C konektorem či levnějšího MacBooku s Touch ID. Už teď je tedy jasné, že dnešní večer bude na Apple novinky velmi pestrý.

Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4

Ohlášení Apple Pay pro ČR?

Divoce se spekuluje o tom, že by Apple zítra mohl oznámit rožšíření platební metody Apple Pay (recenze) do dalších zemí včetně České republiky. Původní zprávy o srpnovém termínu spuštění se nakonec nepotvrdily, ale vše nasvědčuje tomu, že do konce roku bychom u nás iPhony a hodinkami Apple Watch konečně mohli začít platit.

S touto informací před několika dny přišly také Hospodářské noviny, kterým anonymní zdroj z bankovního prostředí potvrdil, že by u nás Apple Pay měl být podporován od listopadu či prosince.

Keynote si užijete na macOS i Windows

Uživatelé zařízení se systémem macOS, iOS a Apple TV budou moci live stream z akce sledovat dnes od 19:00 našeho času na této stránce (vyžadován je prohlížeč Safari), podporován je také systém Windows 10 a prohlížeče Chrome, Firefox a Microsoft Edge. Úplnou novinkou je stream skrze Twitter.

Během dnešního večera se na SMARTmanii můžete těšit na sérii článků, ve kterých vám všechny jablečné novinky podrobně představíme. Pokud nechcete, aby vám nějaká novinka unikla, sledujte nás na Facebooku, skrze webové notifikace (stačí kliknout na ikonku zvonečku v levém rohu stránky), nebo se přihlaste k odběru našeho RSS kanálu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments